Vizyon projeye maganda darbesi

Dikmen Vadisi projesi kapsamında vatandaşların vadiye inebilmesi için yapılan merdiven ve asansörler şehir magandaları tarafından parçalandı

Dikmen'deki çelik köprünün asansör ve merdivenleri şehir magandalarının hedefi oldu. Dikmen Vadisi projesinin tam olarak bitmemesi nedeniyle kullanıma açılamayan merdiven ve asansörler paramparça edildi. Yaklaşık üç yıl önce Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen çelik köprü, Dikmen Sinan Caddesi ile Alexander Dupçek Caddesi, Cezayir Caddesi ve Turan Güneş Bulvarı'nı birbirine bağlıyor. Yine Büyükşehir Belediyesi'nin vizyon projelerinden olan Dikmen Vadisi'nin 3. Etap ile 4. Etap arasında yer alan çelik köprüde ayrıca vatandaşların vadiye inebilmesi için camekandan oluşan merdivenler ve asansör de inşa edildi. Şuan kâğıt toplayıcılarının işgali altında olan 4. Etabın bir türlü hayata geçirilememesi nedeniyle asansör ve merdivenler madde bağımlılarının yuvasına döndü.

SPREY BOYAYLA YAZI YAZDILAR
Yapıldığı günden beri neredeyse hiç kullanılmayan asansör ve merdivenler şehir magandalarının da hedefi haline geldi. Camekânları tuzla buz edilen çelik köprünün merdivenlerindeki asansörlerde kullanılamaz hale getirildi. Duvarlarına sprey boyalarla yazılarında yazıldığı merdivenler adeta korku geçidini andırırken, duruma vatandaşlar da isyan etti. Devletin malına böylesine zarar verenlerin tespit edilip ceza alması gerektiğini savunan vatandaşlar, "Burada çok fazla kâğıtçı var. Bunların bu bölgeden götürülmesini istiyoruz. Köprünün bir yanı ışıl ışılken diğer taraf adeta harabeyi andırıyor" ifadelerini kullandı.

"PARA BOŞA GİDİYOR"
Asansör ve merdivenlerin metruk bir binayı andırdığını ifade eden vatandaşlar, "Devlet buraya para harcayarak millet için merdiven ve asansör inşa etmiş. Daha kullanılmadan camları ve asansörleri parçalanmış. Şimdi bunların düzeltilmesi için yeniden para harcanacak. Devletin ve milletin parası kendini bilmezler yüzünden boşa gidiyor" diyerek tepki gösterdi.
BİZE ULAŞIN