Evde sağlık hizmetleri hastaların umudu oluyor

Mamak Belediyesi’nin 'evde sağlık hizmetleri' uygulamasında görev alan sağlık çalışanları, günlük 23 hastanın ayağına sağlık hizmeti götürüyor.

Evde sağlık hizmetleri hastaların umudu oluyor

Sosyal belediyeciliğin en güzel uygulamalarından biri olan evde sağlık hizmetiyle yaraların sarıldığını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Halka hizmet Hakk'a hizmettir düsturuyla çıktığımız bu yolda, eğer ihtiyaç varsa, hizmet vatandaşımızın ayağına kadar götürülür" dedi.
Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde verdiği hizmetlerle adından sıkça söz ettiren Mamak Belediyesi, sunduğu "Evde Sağlık Hizmeti" ile yüzleri güldürmeye devam ediyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında 9 yılda yaklaşık 67 bin hastanın ayağına sağlığı götüren ekipler, birçok hastanın evinde rutin bakımını ve tedavisini yapıyor. Hastaların muayene ve tedavisini yaptıktan sonra sağlık hizmetini vermiş olmanın huzuruyla evlerden ayrılan ekip, hastaların umutlarını ve dertlerini de paylaşıyor.

DERTLERE DEVA, YARALARA MERHEM

Evde sağlık hizmetleri çerçevesinde hastalara; kan alımı, muayene, enjeksiyon, pansuman, serum, sonda, kan şeker ölçümü, kolostomi bakımı gibi çok yönlü hizmetler sunuluyor. Ayrıca ihtiyacı olan hastalara yönelik mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. Evde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar Alo Mamak 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68'i arayarak hizmet talebinde bulunuyor.

BİZE ULAŞIN