103 yıllık destan sahnelendi

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncu ve kursiyerlerinin hazırladığı ‘Çanakkale Geçilmez’ oyunu vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı

103 yıllık destan sahnelendi

Şanlı Çanakkale Zaferi, 103. yıl dönümünde Mamak Kültür Merkezi'nde sahnelendi. Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncuları ve kursiyerleri tarafından hazırlanan 2 perdelik "Çanakkale Geçilmez" adlı tiyatro oyunu vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı. Seyit Onbaşı'nın 275 kiloluk mermiyi kaldırmasından, Yahya Çavuş'un silah arkadaşlarıyla birlikte 3 bin düşman askerinin karaya ayak basmasını engellemesine, Hatice Ana'nın asker oğluna kına yakmasından, düğününü erteleyip cepheye giden Samet Teğmen'e kadar her ayrıntının düşünüldüğü tiyatro oyunu seyircilerden büyük alkış aldı. Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu Yönetmeni Kenan Olpak tarafında hazırlanan ve Muhsin Ertuğrul sahnesinde 50 kişilik kadro ile sahnelenen tarihi oyun, Mart Ayı boyunca her cumartesi saat 15.00'da sahnelenecek.

BÜYÜK FEDAKARLIKLAR
Çanakkale ve farklı cephelerde yaşamlarını yitiren şehitler sayesinde bugün huzur içinde yaşıyoruz diyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Hepimizin ailesinde, kentinde, köyünde mutlaka Çanakkale ya da başka cephelerde yitirmiş olduğumuz aziz şehitlerimiz var. Büyük milletlerin arkasında her zaman büyük fedakarlıklar vardır. Bizlerde bu yapılan fedakarlıkların tarihi önemini gençlerimize aktarmak, geçmiş ile günümüz kültürel değerleri arasında bağ kurulmasını sağlamak, milli birliğimiz ve beraberliğimizi güçlendirmek amacıyla böyle anlamlı bir gösteri hazırladık" dedi.

BİZE ULAŞIN