Kargaşa çıkarıp soygun yaptı

Dikmen’de girdiği marketlerde, “Eksik para üstü aldım” diyerek kargaşa çıkarıp sonra da yankesicilik yapan Okan C. polisten kaçamadı

Kargaşa çıkarıp soygun yaptı

Son zamanlarda Dikmen'de 3 farklı markette meydana gelen yankesicilik olayları polisi harekete geçirdi. Seçtiği marketlere müşteri kılığında girip alışveriş yapan 50 yaşındaki Okan C., market sahibine, "Paramın üstünü yanlış verdin" diyerek bağırmaya başlıyordu. Girdiği her markette aynı taktiği uygulayan hırsızlık zanlısı, marketin içinde çıkan kargaşadan faydalanıp kasadaki paraları alıp kaçıyordu. Market sahiplerine eksik para üstü verdin diyerek iftira atan yankesicinin yalanını güvenlik kameraları ortaya çıkardı.

KAMERALAR ELE VERDİ
?
Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği polisleri güvenlik kameralarının yardımıyla zanlının izine ulaştı. Dolandırıcılık ve yankesiciliği hem meslek hem de hobi olarak yaptığını itiraf eden Okan C.'nin 12 dolandırıcılık 3 yankesicilik suç kaydının olduğu tespit edildi. Adliyeye sevk edilen Okan C. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TABLET HIRSIZI DA YAKALANDI
?
Devamlı müşteri olarak gittiği mağazadan elini kolunu sallayarak alıcı olarak baktığı tableti montunun içine saklayıp bir şey olmamış gibi dükkândan ayrılan zanlı da kısa sürede yakayı ele verdi. Mağaza sahibini tanıdığı için mağaza kendisininmiş gibi rahat tavırlar sergileyen tablet hırsızlığı zanlısı, güvenlik kameralarını hesaba katmadı. Ankara sokaklarında huzur ve güvenliği sağlayan güven timleri en işlek caddelerden biri olan Necatibey Caddesi'ndeki telefon mağazalarından birinden tablet çalan zanlıyı da yakaladı.

BİZE ULAŞIN