Kanseri yendi, çocuk sahibi olacak

Hastalığı nedeniyle çocuk sahibi olamayan 26 yaşındaki Melike Bulan, kanseri yendi, şimdi 4 aylık hamile...

Kanseri yendi, çocuk sahibi olacak
ANKARA Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nükleer Tıp Kliniği, Türkiye'de sayılı merkezde uygulanan "Roll" tekniği ile önemli bir başarı gerçekleştirdi. Prof. Dr. Gülin Uçmak ve Uzm. Doktor Ilgın Şahiner'in öncülüğündeki ekip, iki yıldır özel bir hastanede tedavi gören ancak sağlığına kavuşamayan Melike Bulan'ı bu özel teknikle tedavi etti. Hastalığı nedeniyle hamile kalamayan ve bebek özlemiyle yanan genç kadın bebeğini kucağına alacağı günleri sayıyor.

"ŞİMDİ HERŞEY YOLUNDA"
Genç kadın iki yıl boyunca birçok özel hastaneye başvuruda bulundu, çeşitli operasyonlar geçirdi ancak bir türlü iyileşemedi. Hatta hastalığı yeniden nüksetti. Son umut Onkoloji'ye gelen Melike Bulan, burada Türkiye çapında en üst seviyede başarıyla uygulanan roll tekniği ile tedaviye alındı. Geçirdiği operasyonların ardından genç kadının boğazındaki kanserli yapılar temizlendi. Şimdi sağlığı yerinde. Bulan'ın doktorlarından Ilgın Şahiner, "Kanserli hücreler hastamızın lenf bezlerine yayılmıştı. Önceden geçirdiği ameliyatlar nedeniyle bu operasyon hastanemizde başarıyla ve rutin olarak uyguladığımız roll tekniği ile gerçekleştirildi. Hastanemizin uzman olduğu bu teknikle özel işaretlemelerle hasta tedavi edildi, şimdi takipte, her şey yolunda" diye konuştu.

"O KADAR MUTLUYUM Kİ"
İki yıllık zorlu ve acılı günlerin ardından sağlığına kavuşan genç kadın hediye gibi bir sürpriz yaşadı. Kanserini yenen Bulan, uzun zamandır hayalini kurduğu ancak hastalığı nedeniyle gerçek olmayan bebek özlemi de son buldu. Bulan şimdi 4 aylık hamile. Bulan, "Çok zor zamanlar geçirdim, çok istiyordum ama hastalığım nedeniyle bebek sahibi olamıyordum. O kadar mutluyum ki hem kanserimden kurtuldum hem de en çok istediğim şey oldu. Anne oluyorum" diye konuştu.

BAŞKENT 'ROLL' DE REFERANS
Türki ye'nin dört bir yanından hasta ağırlayan Ankara Onkoloji Nükleer Tıp Kliniği, uygulanan roll tekniği ile tekrarlayan boyun cerrahisinin güvenilir adresi oldu. Boyunda tekrarlayan tiroid kanserlerinde ameliyat başarısı belirgin seviyede artarken ameliyat süresi ise kısaldı.
BİZE ULAŞIN