Rıza’nın hedefi Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya

Milli güreşçi Rıza Kayaalp, 2020’nin seferberlik yılı olacağını belirterek, hedefleri arasında Tokyo’nun da olduğunu söyledi

Rıza’nın hedefi Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya
MİLLİ güreşçi Rıza Kayaalp, hedefleri arasında 2020 yılında yapılacak olan Tokyo Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmak olduğunu belirterek, "Bu benim için çok önemli çünkü iki olimpiyatta da 2'ncilik ve 3'üncülük madalyası aldım. Bu kadar başarıların yanına bir de olimpiyat madalyası kazanmak istiyorum. O yüzden benim için 2020 bir seferberlik olacak" dedi. Türkiye Süper Lig Grekoromen Güreş Ligi'nin ilk üç hafta maçları 14 takımın katılımıyla Rıza Kayaalp Spor Salonu'nda oynanan müsabakaların ardından sona erdi. İki gün boyunca farklı sıkletlerde mindere çıkan sporcular, birbirinden çetin ve çekişmeli maçlara imza attı.

KAMP 14 MART'TA
Kendi memleketinde hemşehrilerinin önünde 130 kiloda mindere çıkmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü'nün milli güreşçisi Rıza Kayaalp, "Lig şampiyonu olabilmek için Türkiye'nin en iyi takımları burada kıyasıya mücadele ediyor. Ben de kulübüm adına memleketime geldim ve burada mindere çıktım. Uzun zamandır Yozgat'ta güreş maçına çıkmamıştım. Tabii Yozgatlıların önünde güreşmek de benim için gerçekten güzel oldu. Rıza Kayaalp Spor Salonu'nda yapılması da ayrıca beni gururlandırdı" dedi. Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için 14 Mart'ta Milli Takım kampına katılacağını belirten Kayaalp, "Önceliğimiz ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında temsil edip, altın madalya kazanmak. Bu arada da kulübümüz için Türkiye için mücadele etmek yani her dalda başarı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi. Kayaalp, "2020 Olimpiyatları'na en güçlü olduğum zamandayım. 2024 Olimpiyatları'na bu işi bırakmamam gerekiyor. Ben kendime inandıktan sonra olimpiyat altın madalyasını kazanmak en büyük hedefim. Ama ondan önce yapılacak dünya ve Avrupa şampiyonalarında da şampiyonlukları ülkeme kazandıracağıma inanıyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN