Adrese teslim uyuşturucu

Başkentte otomobil ve motosikletlerle kurye gibi satış yapan uyuşturucu tacirleri polisler tarafından yakalandı

Adrese teslim uyuşturucu

Ankara polisi 2018 yılında uyuşturucu ile mücadele konusunda başarılı operasyonlara imzasını attı. Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde başta Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ile Asayiş Şube müdürlükleri tarafından 2018'in ilk iki ayında zehir tacirlerine ağır darbe vuruldu. İlk iki ayda 758 operasyonda 436 zehir tacirini tutuklatan Ankara polisi, zehir tacirlerine yaptığı başarılı operasyonlar sonucu sokaklarda 'tezgah' diye tabir edilen satış şeklini sona erdirdi. Tacirler, polislerin sokaklara yaptığı baskınlara dayanamayarak kendilerince kurye yöntemi geliştirdi. Uyuşturucu madde temin etmek isteyen vatandaştan telefonla sipariş alan tacirler, zehirleri araç ve motosikletler ile bağımlılara ulaştırdığı ortaya çıktı. Yemek siparişi alır gibi uyuşturucu madde siparişi alan kurye tacirler, polisin dikkatinden kaçmadı.

YÖNTEM GELİŞTİRİLDİ
Narkotik polisleri 4 kişilik uyuşturucu taciri grubunun araç içinde sipariş üzerine satış yaptığını tespit etti. Yaklaşık 1 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Keçiören bölgesinde araç içerisinde uyuşturucu satışı yapan 4 zanlı eş zamanlı operasyonlar sonucu yakayı ele verdi. Narkotikler zanlıların depolarını da patlatarak tacirlere ağır darbe vurdu. Yapılan operasyonda 4 tacir gözaltına alınırken ev ve araçlarda yapılan aramalar sonucu; 7 kilo 300 gram 'shunk' esrar, 500 gram toz kokain, 300 gram esrar, 2 bin 810 adet 'estacy' hap, 129 adet 35 gram taş kokain, uyuşturucu madde satışından elde edildiği tahmin edilen bir miktar para, çok sayıda paketleme malzemesi ve hassas terazi ele geçirildi. Yakalanan zanlılar polisin baskılarından bıktıkları için yeni yöntemler geliştirdiklerini itiraf etti.

ŞAMPİYON YAKALANDI
?
Ocak ve Şubat ayı içinde Ankara polisi, 758 taciri yakalayarak adalete teslim etti. Yakalanan tacirlerin ev ve depolarında yapılan aramalarda çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi. Öte yandan Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu ile mücadele kapsamında çalışma başlatıldı. Polisin fiziki takibe aldığı şüpheli M.O.'nun aracı, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda durduruldu. M.O.'nun üzerinde ve araçta yapılan aramada, değişik renk ve şekillerde 99 uyuşturucu hap ele geçirildi. Şüphelinin, sorgusunda uyuşturucu maddeyi "Şampiyon" lakaplı V.D.'den aldığını söylemesi üzerine çalışmayı genişleten polis, V.D.'yi Aksu Caddesi'nde yakaladı. V.D. 'nin üzerinde yapılan aramada tabanca ile montunun ve çoraplarının içerisinde 132 gram uyuşturucu madde bulundu.

BİZE ULAŞIN