Bakan Eroğlu Ve Bakan Bozkır Meclis’te Kayıtlarını Yaptırdı

Bakan Eroğlu Ve Bakan Bozkır Meclis’te Kayıtlarını Yaptırdı
Orman ve Su İşleri Bakanı AK Parti İzmir Milletvekili Veysel Eroğlu ve AB Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, TBMM’nin 25. Dönemi için Meclis’e gelerek kayıtlarını yaptırdı.
Kayıt işlemlerinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İzmir Milletvekili olarak yeniden Meclis’e gelen Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, koalisyon tartışmalarına yönelik, “Herkes aldığı oy oranına göre değerlendirme yapması kanaatindeyim” dedi. Herkesin pazarlık payını artırmak için çeşitli hamleler yaptığını kaydeden Eroğlu, “Bu doğru bir şey değil. Hükümeti kurma görevi verildikten sonra oturulur konuşulur bütün partilere gidilir” diye konuştu.
“Ülkemizde herhangi bir krize sebep olacak tutum içine girmeyiz” açıklamasında bulunan Eroğlu, önemli olanın Türkiye’nin menfaatleri olduğunu ifade etti. Koalisyon görüşmeleri için de bir kültürün oluşması gerektiğinin altını çizen Eroğlu, “Herkes pazarlık payını artırmak için çeşitli hamleler yapıyor. Bu da doğru bir şey değil” ifadelerini kullandı.
Erken seçimin esas hedef olmaması gerektiğini belirten Eroğlu, “Seçimden yeni çıktık. Ama diğer partiler dayatırlarsa olmayacak birtakım şartlar birtakım şurtlar öne sürerlerse, mecbur kalınırsa erken seçime de gidilebilir. Bu da bir çözüm. Millete tekrar gidilir” dedi.
“AK PARTİ BU SEÇİMLERDEN BİRİNCİ PARTİ OLARAK ÇIKMIŞTIR”
Türkiye’nin, demokrasinin tecelli ettiği çok önemli bir seçimi yaşadığını belirten Volkan Bozkır, seçimlerden önce Batı dünyasında haksız ve mesnetsiz bir şekilde Türkiye’de seçimlerin arzu edilen gibi gerçekleşmeyeceğine yönelik eleştirilere dikkat çekerek, “54 milyon seçmeni olan bir ülkede tek bir sıkıntı yaşanmadan, çok başarılı bir seçimi geride bıraktık” dedi.
Seçim sonuçlarına göre hiçbir partinin tek başına iktidar olamayacağı bir tablonun ortaya çıktığını kaydeden Bozkır, “Milletin iradesi bu şekilde tecelli etti. Buna da bütün partiler saygı duyacaktır. Unutulmaması gereken husus, AK Parti bu seçimlerden birinci parti olarak çıkmıştır. 19 milyonun üzerinde seçmenin teveccühüne mazhar oluştur. AK Parti’ye verilecek bir görev sonucunda koalisyonun ilk turu tamamlanacaktır. Koalisyon çıkar mı çıkmaz mı zaman içinde anlayacağız. Demokrasinin bütün kuralları işleyecektir” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN