Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu Yeni Kursiyerlerle Çalışmalara Başladı

Mamak Belediyesi Kent Tiyatrosu yeni dönem kurslarına başladı.
Kent Tiyatrosu, bünyesine katılan yaklaşık 40 yeni kursiyer ile çalışmalara başladı. Temel tiyatro derslerinin yanı sıra geleneksel Türk tiyatrosunda da eğitim almaya başlayan kursiyerlerin eğitimleri Ekim ayına kadar devam edecek. Kursiyerler hafta içi pazartesi ve salı günleri çalışacak. Yeni kursiyerlere eğitimleri Mamak Belediyesi Konservatuarı Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak tarafından veriliyor.
Kent Tiyatrosu’nun birçok oyunu başarıyla sahnelediğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Yaz dönemi kurslarıyla birlikte hem gençlerimizin enerjilerini en doğru yerde harcamaları sağlanıyor hem de yeni yetenekler keşfediliyor. Tiyatro kursunda eğitim alan öğrenciler, daha sonra sahneye çıkarak deneyim kazanıyor. Kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.
EKİM AYINDA PERDE DİYECEKLER
Yaz boyu çalışmalarına devam edecek öğrenciler, Kent Tiyatrosu’nun hazırladığı çeşitli oyunlarda görev alacak. Kursiyerler Ekim ayı itibariyle sahneye çıkmaya başlayacak. Her hafta sonu farklı bir oyun sahneleyecek olan kursiyerler, düzenli olarak her cumartesi Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul’da sahne alacak. Yıl içerisinde kursiyerler aynı zamanda çeşitli kurumlardan gelen gösteri taleplerini de karşılayacaklar.
BİZE ULAŞIN