TBMM’de 25. Dönem Milletvekilleri Yemin Ediyor

TBMM’de 25. dönem milletvekilleri yemin ediyor. Milletvekilleri tören öncesi görüşlerini paylaştı.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 25. Dönemin hayırlı olmasını dileyerek, milletvekili seçilenlere başarı diledi. Müezzinoğlu, "Seçilen 550 arkadaşımızla bu ülkenin, milletin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sorunlarını çözme gayretinde olacağız. Milletin asaletine yakışır bir siyasi mücadele çerçevesinde yapabilmeyi temenni ediyorum. Samimiyet birçok sorunun çözümünün temeli olacaktır" ifadelerini kullandı.
Koalisyon görüşmelerine ilişkin Müezzinoğlu, "Yetkilendirilecek Genel Başkanımız on gün sonra önce muhattapları ile görüşecek. Bu görüşmelerinden sonra ülkenin, ülkenin temel sorunlarına, istikrar, istikrarlı yönetim, ekonomik temel sorunlar paylaşarak götürülecektim" şeklinde konuştu.
AK Parti Sakarya milletvekili Mustafa İsen, yeni dönemin hayırlı olmasını dileyerek, "Ben meclisin Uzlaşma mekanı olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.
AK Parti İstanbul Uğur Işılak, bundan sonra meclisten millete vekalet edeceklerini belirterek, "Biz sözümüzün hakikat olması için ve hakikati ifade etmek için, Hakkın ve hakikatin yanında olmak için bu yolu tercih ettik. İnşallah bu süreyi doldurana kadar da bu ülkeyle hareket edeceğiz" diye konuştu.
AK Parti Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki, şunları kaydetti:
"Biraz da önümüzdeki günlerin endişesi var. Tek başına iktidar yok. Koalisyon gözüküyor. Koalisyon ortaya koyduğu şartlar bakımından işi zorlaştırıyor. Bir çok parti seçim bitmemiş gibi davranıyorlar."
CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, karışık duyguların bir arada olduğunu belirterek, "Her şeyden önce kendi hakim olduğu alanda daha iyi Şeyler yapabileceğime inanıyorum sağlık alanındaki bilgi birikimim eğitim alanındaki bilgi birikimim nedeniyle sağlık ve eğitim alanlarına yoğunlaşmayı düşünüyorum" diye konuştu.
HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, yeni dönemin geçen dönemden ders alması gerektiğini söyleyerek, "İçeride ve dışarıda Türkiye’nin acil çözüm bekleyen sorunları var. Dış politika, Irak, Suriye, Avrupa Birliği, ABD, İngiltere işsiz Üniversitesi kesim Kürt sorunu.Bunlar Türkiye’nin önünde olan sorunlar" ifadelerini kullandı.
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ise, halkın demokrasi yeni Anayasa beklentisinin olduğunu kaydederek, "Yüz yıllık tekçilikle bakışın değişmesi gerekiyor.Bütün milletvekili el ele verirsek yeni Anayasa hediye edebiliriz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN