Başkent’te Aşırı Yağış Dereyi Taşırdı, 22 Hayvan Telef Oldu

Başkent’te Aşırı Yağış Dereyi Taşırdı, 22 Hayvan Telef Oldu
ANKARA (İHA) – Ankara’da aşırı yağış Altındağ ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi’ni sular altında bıraktı, 22 buzağı telef oldu.
Olay saat 15.30 civarında Altındağ’ın Kavaklı Mahallesi’nde meydana geldi. Tatlar Mahallesi’ne yağan yağmur suları, Kavaklı Mahallesi’ne sel halinde akmaya başladı. Mahallenin ortasından geçen derenin yatağını taşıran yağmur suları yolu kapladı. Dere yatağının yakınında bulunan çiftlikler sular altında kalırken, 22 buzağı telef oldu. Olay yerine gelen belediye ekipleri dere yatağında çalışmalar yaparak, suyun önünü açtı. Yaşanan sel olayında can kaybı yaşanmadı.
Kavaklı Mahallesi Muhtarı Adil Turunç, su baskının saat 15.30 civarında olduğunu belirterek, “Çok şiddetli bir yağışın başladı. Dere yataklarında toplanan yağmur suları bu dere yatağını doldurdu. Çiftlikler sel suları altında kaldı. Sel suları ağaçların gövdelerinin yarısına kadar geldi. Yukarıdaki Tatlar Mahallesi’nde yağan yağmurun suları bizim buraya toplanarak geldi. Sel en büyük şiddetini burada gösterdi. Şu an belediye ekipleri yağmur sularına yol vermeye, selin şiddetini azaltmaya çalışıyorlar” dedi.
Sel sularından en çok etkilenen çiftlik sahiplerinden Yavuz Yıldırım, “29 tane hayvanımız çadırdaydı, kurtaramadık. İnsan boyunu geçti su. Kendimizi dışarı zor attık. 7-8 tanesini kurtardık, 22 tanesini öldü. 400 torba arpa yem almıştım. Dışarıda görünüyor, olduğu gibi sel götürdü. Can kaybımız yok çok şükür” diye konuştu.
Yıldırım en ufak yağmurda bu sıkıntıyı çektiklerini ve yetkililerden dere yatağını kapatacak büz istediklerini ifade etti.
BİZE ULAŞIN