Gençlik Ve Spor Bakanlığı’nın Uluslararası Gençlik Kampları Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 240 genci bir araya getireceği uluslararası gençlik kampları başlıyor.
Gençlik kampları ile her yıl yüzlerce çocuğa ulaşarak birçok imkan sunan Gençlik ve Spor Bakanlığı, ortak kültür ve tarih mirasına sahip olduğumuz ülkelerin gençlerini de misafir etmeye hazırlanıyor. Değerlerine sahip çıkan yarının bilinçli gençlerinin gelişimine katkıda bulunmak ve ortak değerler etrafında güçlü yarınlar inşa etmek amacıyla düzenlenen “Uluslararası Gençlik Kampı” yeniden başlıyor.
FARKLI KÜLTÜRDEN 240 GENÇ BİRBİRİNİ KUCAKLAYACAK
Gençlik ve Spor Bakanlığı uluslararası gençlik kamplarında “Ortak gelecek, ortak değerler ve genç liderler” çevresinde uluslararası 240 genci bir araya getirecek.
Bakanlığın düzenlediği “Uluslararası Gençlik Kampı”na Türkiye’den ve Türkiye ile ortak tarihe ve kültüre bağlı olan Arnavutluk Cumhuriyet, Bosna Hersek, Kosova Cumhuriyeti ve Makedonya Cumhuriyeti gibi pek çok ülkeden 240 katılımcı genç davet edilecek. Kampa katılacak gençler için farklı etkinlikler de kamplarda faaliyete geçirilecek. Gençler hem kamp aktiviteleri, akademik, kültürel etkinliklerden faydalanabilecek hem de tematik oturumlarda gönüllük ve topluma katkı, ayrımcılık ve İslamofobiya ile mücadele ve ortak değerler gibi konularda fikir alış verişinde bulunma imkanları olacak.
KAMP BAŞVURULARININ ŞARTLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait iki farklı tesiste gerçekleştirilecek “Uluslararası Gençlik Kampı”na katılım, ulaşım, konaklama ve yemek  ücretsiz olacak. Samsun 19 Mayıs Gençlik Kampına 31 Temmuz-7 Ağustos tarihlerinde kız katılımcılar, Trabzon Düzköy Gençlik Kampında ise 9-16 Ağustos tarihlerinde erkek katılımcılar kamp yapacak.
Uluslararası Gençlik Kampı’na 18-25 yaşında etkili iletişim yeteneği bulunan ve İngilizceyi iyi derecede bilen gençler başvuru yapabilecek. Başvuru yapan gençlerin aynı zamanda ülkesini temsil edebilecek düzeyde tarihi, kültürü, değerleri, siyasal ve ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olması bekleniyor. Bunun yanı sıra gençlik çalışmalarında ya da topluma yararlı hizmetlerde aktif olması gereken gençlerin devletler ve gençler arasında dostluk ilişkilerini geliştirmeye de istekli olması gerekiyor.
Programa Türkiye’den katılmak isteyen adaylar, başvuru formunu elektronik ortamda doldurarak, youthcamp@gsb.gov.tr adresine 12 Temmuz 2015 tarihi mesai saati bitimine kadar gönderebilecekler. Ayrıca adaylar kampların gerçekleştirileceği tesisler hakkında ayrıntılı bilgiye ise http://genclikkamplari.gsb.gov.tr/Modul/Kamplar.aspx adresinden ulaşılabilecekler.
BİZE ULAŞIN