Yol Emniyeti Alan Askerlere PKK Ateş Açtı

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, teröristler tarafından Babakaya Baraj inşaatına giden yolun emniyetini alan askerlere silahlı saldırı düzenlendi. Askerlerin ateşe karşılık vermesi üzerine PKK’lı teröristler olay yerinden kaçtı.
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından Babakaya Baraj inşaatına giden yolun emniyetini alan güvenlik unsurlarına silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi.
Askerlerin ateş ateşle karşılık vermesi üzerine yapılan terörist ateşlerin kesildiği ve teröristlerin kaçtığı belirtilen açıklamada, olayda herhangi bir yaralanmanın ve zayiatın meydana gelmediği belirtildi.
“TERÖRİSTLER BİR KİŞİYİ KAÇIRDI”
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan bir diğer bilgide ise, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir vatandaşın kaçırıldığı kaydedildi.
Öte yandan, Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde yaralı bir terörist, tedavi gördüğü Suruç’ta silahsız ve teçhizatsız yakalandı.
BİZE ULAŞIN