112 Çalışanlarının Geçici Görev Yollukları

112 çalışanlarının, görevlendirmelerinde yaşanan gün ve yolluk sorunu çözülüyor. Konuyu Kamu İdari Kurulu (KİK) toplantısına taşıyan Sağlık-Sen, 112 çalışanlarının nöbet esasına göre çalıştığı için, görevlendirmelerde, görevlendirmelerin aylık olmasına karşın sadece görev yaptıkları gün sayısının dikkate alındığını bunun da çalışanları mağdur ettiğini ve yollukların görevlendirme süresi üzerinden ödenmesini istedi. Bunun üzerine, geçici olarak görevlendirilen personele, görevlendirme süresi üzerinden geçici görev yolluğunun ödenmesi gerektiği, bu konuda Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Strateji Geliştirme Başkanlığı ile koordineli şekilde 81 il valiliğine yazı yazılmasına karar verildi.
ARAÇ DEĞER KAYBI KASKO ŞİRKETİNDEN ALINACAK
KİK toplantısında araç değer kaybının kasko şirketinden alınması kararı çıktı. Mevcut uygulamada, ambulans kazalarında hasarlar kasko tarafından ödenmesine karşın değer kaybı şoförden alınıyordu. KİK toplantısında değer kaybının da kasko üzerinden karşılanması konusunda çalışma yapılmasına karar verildi.
SPOR MÜSABAKALARINA KATILAN PERSONELE ÖDENEK VERİLECEK
KİK toplantısındaki bir başka kazanım maçlara ve etkinliklere katılan sağlık çalışanlarına ödeneklerin tam olarak ödenmesi oldu.
BİZE ULAŞIN