Başkon Üretim Ve Verimlilik İçin Adım Attı

Okumak, çalışmak, üretim ve verimliliğin arttırılması hedefiyle yola çıkan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonunun (BAŞKON) açılış ve tanıtım iftarı, Yenimahalle Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşti.
BAŞKON Başkanı Mehmet Akyol’un konuklarını ağırladığı iftar programına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Kulübü Başkanı Metin Özaslan, milletvekilleri, bürokratlar, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 500 kişinin iftar yaptığı programda BAŞKON’un açılış ve tanıtımı yapıldı.
Başkentlerin ülkelerin simgesi olduğunu kaydeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Başkent Ankara’da yaşayan her yurttaş, burada doğsun doğmasın, Ankara’ya sahip çıkmak zorundadır. Başkentimiz bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir. Hepimiz birlik, bütünlük içerisinde hem doğduğumuz topraklar olan Anadolu’ya hem de doyduğumuz Ankara’ya sahip çıkacağız. Hem Anadolu’yu hem Ankara’yı kucaklayan böyle bir konfederasyonu kuran Mehmet Akyol’a teşekkür ediyorum" dedi.
"KAYNAKLAR HALK YARARINA KULLANILMALI"
Bir memur kenti iken Ankara’nın bugün sanayi ve ticaret kentine dönüştüğüne dikkat çeken Yaşar, "53 yıldır Ankara’da yaşıyorum. Ankara’ya yapılan hizmetleri biliyorum. Doğru bulduklarımız var, eleştirdiklerimiz var. Ama şöyle bir gerçek var. Siyasiler ülke kaynaklarını halk yararına kullanmadıkça ne refah artar ne demokrasi gelişir. Bu yüzden kaynakların doğru kullanılması, ülkemizin geleceği açısından önemlidir" ifadelerini kullandı.
ANA HEDEF KÖYLERE VE ÇİFTÇİLERE DESTEK OLMALI
BAŞKON Genel Başkanı Mehmet Akyol, Başkent Ankara ve Anadolu ile ilgili tahribatın durdurulması ve bu anlamda özel projeler oluşturmak için yola çıktıklarını belirterek şunları söyledi: "Şehirden köye dönüş, köylerin yeniden hürriyetlerine kavuşması ve Anadolu genelinde köye temelli dönüş yapan ve üretime katkı sağlamak üzere faaliyet gösterecek çiftçilerimize özel imtiyaz sağlanması, çiftçi ve köylerimize her türlü desteğin sağlanması için devlet nezdinde girişimlerde bulunmak, bu manada faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak üzere yola çıktık."
BİZE ULAŞIN