Başkent’te Gece, Yangınlarla Aydınlandı

Başkent’te art arda çıkan iki ayrı yangın paniğe neden oldu. İtfaiye ekiplerinin anında müdahalesi sonucu söndürülen yangınlarda, can kaybı yaşanmadı.
İlk yangın, saat 21.30 sıralarında Altındağ Bentderesi Caddesi Uzunyol Sokak’ta bulunan, boş gecekonduda meydana geldi. Henüz çıkış nedeni belirlenemeyen yangın, kısa sürede tüm gecekonduyu sardı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına anında müdahale ederek alevlerin çevredeki binalara sıçramasına engel oldu.
İkinci yangın ise saat 22.00 sularında Keçiören Kafkas Caddesi’nde bulunan otluk alanda meydana geldi. Havai fişekten çıktığı iddia edilen yangın, kısa sürede geniş bir alana yayıldı. Üst tarafında evlerin bulunduğu otluk alanda çıkan yangın, mahalle sakinlerine panik dolu anlar yaşattı.
Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine, olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın bölgesi gelen itfaiye ekipleri, alevlere anında müdahalede bulundu. Yangının çıktığı alanda kuru otların bulunması ve rüzgarın da etkisiyle, itfaiye ekipleri yangını kontrol altına almakta güçlük çekti.
Yangınlar kontrol altına alındıktan sonra da soğutma çalışmaları bir süre devam etti. İtfaiye ve polis ekipleri, her iki yangının çıkış nedenini öğrenmek için inceleme başlattı.
BİZE ULAŞIN