Nezaket Elçileri Eğitime Başladı

Nezaket Okulları, 2015-2016 eğitim öğretim dönemine Pursaklar Belediyesi bünyesinde başladı. 4 ila 6 yaş arasındaki yüzlerce Nezaket Elçisi okulların açılmasıyla ders başı yaptı.
Türkiye’nin ilk ve tek projesi olan Nezaket Okulları, yeni eğitim öğretim döneminde yüzlerce çocuğu eğitim ordusuna hazırlamak için kolları sıvadı. Beş merkezde adab-ı muaşeret eğitimlerine başlayan Nezaket Okulları, bu sene hem sabah hem de öğlen grubu şeklinde eğitim verecek. Okula kayıt yaptıran minikler, velileriyle birlikte ilk ders heyecanını yaşadı. Anne babaların Pursaklar Belediyesine emanet ettiği 4 ila 6 yaş arası çocuklara; beden temizliği, çevre bilinci, yeme adabı, oturma adabı, konuşma adabı, arkadaş edinme, davranış şekilleri, hayvan sevgisi, el becerileri, boyama, tiyatro, sinema, şehir gezileri gibi hayati önem taşıyan eğitimler ücretsiz olarak veriliyor. Bu okulda eğitim görerek toplumda fark edilir hale gelen çocuklar, ilköğretimde de büyük başarı gösteriyor. Belediyenin sunmuş olduğu hizmetten memnun kalan ilçe sakinleri, çocuklarının Nezaket Okullarına eğitim görmesi için büyük ilgi gösteriyor.
Çocuklara daha iyi bir eğitim vermek amacıyla yaz tatilinde Nezaket Okulu eğitmenlerine sosyoloji, psikoloji, iletişim gibi çeşitli seminer düzenleyen Pursaklar Belediyesi, üstlenmiş olduğu sorumluluğun bilinciyle geleceğin hanımefendisi ve beyefendilerini yetiştirip eğitim ordusuna yeni neferler kazandırıyor.

BİZE ULAŞIN