Emekli Esnaf İsyan Edince Çalıkuşu, Kılıçdaroğlu’nun Taahhüdünü Hatırlattı

Emekli Esnaf İsyan Edince Çalıkuşu, Kılıçdaroğlu’nun Taahhüdünü Hatırlattı
Pazar esnafı kendilerini ziyaret eden CHP Milletvekili adayı Figen Albuga Çalıkuşu’na emekli maaş makbuzunu göstererek, "Dört kişilik bir aileye bu para nasıl yetsin? Yarı aç yarı tok yaşama mahkum ediliyoruz" diye isyan ederken, Çalıkuşu ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm emeklilere birer maaş ikramiye taahhüd ettiğini hatırlatarak, "Artık isyan devri bitiyor. Yaşanacak bir Türkiye geliyor" yanıtını verdi.
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Milletvekili adayı Avukat Figen Albuga Çalıkuşu pazar esnafı ziyaretlerine devam ediyor. CHP Milletvekili adayı Figen Albuga Çalıkuşu, CHP Konyaaltı İlçe Teşkilatı yönetimiyle birlikte Konyaaltı Siteler mahallesi kapalı pazar esnafını ziyaret etti.Tek tek tezgahları gezerek pazar esnafının sorunlarını ve taleplerini dinleyen Albuga Çalıkuşu, alışveriş yapan vatandaşlar tarafından da ilgiyle karşılandı.
896 TL emekli maaşı alan bir pazar esnafı, "Dört kişilik bir aileye bu para nasıl yetsin? Yarı aç yarı tok yaşama mahkum ediliyoruz" diye isyan ederek elindeki maaş makbuzunu gösterdiği Çalıkuşu, "Şimdiye kadar acıların sebebi insanların suskunluğuydu ama artık kimse susmuyor" yanıtını verdi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bu isyan çığlıklarını duyduğunu ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm emeklilere dini bayramlarda birer maaş ikramiye verileceğini ve emekli maaşının 1.500 lira olacağını taahhüd ettiğini hatırlatan Çalıkuşu, "Emeklimizin yüzü ilk Ramazan Bayramı ile birlikte gülecek. Artık isyan devri bitiyor. Yaşanacak bir Türkiye geliyor" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN