Antalya’da Yaz Kuran Kursları Açıldı

Antalya’da yaz kuran kurslarının açılışı, İl Müftüsü Osman Artan’ın katılımıyla yapıldı.
Recep Çil Cami’nde düzenlenen açılış programında konuşan İl Müftüsü Osman Artan, yaz döneminde öğrencilerin cami ile buluşmasının önemli olduğunun altını çizerek, 2.5 ay sürede çocukların zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirdiklerini kaydetti. Bazı çocukların vakitlerini nerede geçirecekleri noktasında sıkıntı yaşadığını aktaran Artan, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaz döneminde camilerde açtığı yaz kuran kursları, öğrencilerimizin hem eğlenceli bir vakit geçirme yeri hem de hayat boyu kendilerine lazım olacak dini bilgileri öğrenme noktasındaki mekanlardır. Bu noktada değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarını getirip hocalara teslim ediyorlar” dedi.
Çocukların sadece hocaya teslim etmenin yeterli olmayacağını ifade eden Artan, “Nasıl ki okuldaki dersleri takip ediyorsak, camideki dersleri de adım adım takip edelim. Çünkü çocuklarımız yapmaz ama arkadaşlarına uymak suretiyle cami yerine başka yere de gidebilirler. Anneler babalar çocuklarının öğrendiklerini sorsunlar. Hocalarımıza büyük görevler düşüyor. Onlar bize emanettir. Biz bunları 2 aylık zaman içinde İslam’ı, Peygamberimizin güzel ahlakını öğreteceğiz. İki ay burada kalan çocuk cami ile hoca ile güzel bir ahlaka sahip olacak” diye konuştu.
Çocukların camide namaz kılmayı, abdest almayı, güzel ahlakı öğreneceklerini ifade eden Artan, internetten Diyanet İşleri Başkanlığı veya İl Müftülüğünün sitesinden de eğlenceli şekilde dini bilgilerin alınabileceğini kaydetti.
Konuşmaların ardından öğrenciler ilk ders için cami içinde hazırlanmış masalardaki yerlerini aldı. Öğrencilere sinevizyon eşliğinde uygulamalı olarak ders verilmeye başlandı.
Öğrenciler ders aralarında ise cami bahçesindeki şişme oyun platformunda eğlendiler.
BİZE ULAŞIN