Muratpaşa’da Ramazan Coşkusu

Muratpaşa’da Ramazan Coşkusu
Muratpaşa Belediyesi’nin “Ramazan’da Biz Size Geliyoruz” sloganlı iftar sofraları devam ediyor.
Aydın Kanza Parkı’nda düzenlenen iftar sofrasına eşi Ümran Uysal ve oğlu Efe ile birlikte katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Aydın Kanza Parkı içerisinde düzenlenen ve yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar yemeği dua ile başlarken, ardından Semazen, Meddah, Hacivat-Karagöz ve orta oyunu ile devam etti.
İftar sofrasına katılan vatandaşların çocuklarını da unutmayan Muratpaşa Belediyesi, park içerisine balon parkı kurdurdu. Balon parkta gönüllerince eğlenen çocuklara palyaçolar tarafından ücretsiz yüz boyama da yapıldı.
İftar sofrasına katılan vatandaşların Ramazan ayını kutlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Bu özel, güzel günlerde; kardeşliğimizi, sevgi ve saygımızı, barışı geliştiriyoruz. Antalyamızda, kardeşçe, barış içinde, birbirimize karşı sevgiyle, saygıyla yaşamaktan ne kadar onur duyduğumuzu hissediyor ve bunu paylaşıyoruz. Ramazan ayımızda, Muharrem ayımızda, milli bayramlarımızda, dini bayramlarımızda bizim için çok önemli” diye konuştu.
Kutsal, manevi havası farklı günlerde, vatandaşlarımızla bir arada olmanın onur verici olduğunu ifade eden Başkan Uysal, “Bizler; barışı, saygıyı, kardeşliği seviyor ve her çalışmamızı buna göre planlıyoruz. Kardeşliğimizi, dayanışmamızı, birlik ve beraberliğimizi, barışı yok sayarak, acı söz söyleyenlere hiç kulak asmıyoruz. Güzel, kutsal günlerde, dayanışma, sevgi, saygı günlerinde, Ramazan ayında, Muharrem ayında, milli ve dini bayramlarda hep birlikte olmayı diliyorum” dedi.
BİZE ULAŞIN