Kepez Yaz Spor Okulu’nda 2 Bin Öğrenciye Spor Eğitimi Verilecek

Kepez Yaz Spor Okulu’nda 2 Bin Öğrenciye Spor Eğitimi Verilecek
Kepez Belediyesi’nin 7-16 yaş çocuklara yönelik düzenlediği spor okulunun yaz döneminde eğitim başladı. Toplam 6 ayrı branşta düzenlenen spor okulunda 2 binden fazla öğrenci spor eğitimi alacak.
Spor okulunun açılışı dolayısıyla Turgut Özal Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Ünlüoğlu, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy ile spor okulu öğrencileri ve aileleri katıldı.
Başkan Hakan Tütüncü yaptığı konuşmada 2 bine yakın öğrencinin, sporla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken, spor okulunun düzenlenmesinde emeği olan Kepez Belediyespor Kulübü yönetimine, çalışanlarına, antrenörlere ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy’a teşekkür etti. Kenya Akrobasi Grubu törende akrobasi gösterisi sunarken, Alba Halk Oyunları ekibinin folklor gösterisi de renk kattı. Tören, Başkan Hakan Tütüncü’nün çocuklarla fotoğraf çekilmesinin ardından sonra erdi.
Yaklaşık iki ay sürecek olan spor okulunda futbol, basketbol, tenis, voleybol, tekvando, güreş ve yüzme branşlarında eğitim verildiği belirtilirken; 28 Ağustos’ta sona erecek olan okulda antrenmanlar Kuzeyyaka Sentetik Çim Futbol Sahası’nda, Turgut Özal Spor Salonu’nda, Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’nda ve Kepez Belediyespor Kulübü binası bahçesinde tenis kortlarında yapılacağı bildirildi. Uzman antrenörlerin görev yapacağı spor okulunda başarılı olan öğrencilerin, Kepez Belediyespor Kulübü’?nün amatör branşlarına alınacağı kaydedildi. Spor okullarına kayıtların 15 Temmuz’a kadar devam edeceği açıklandı.
BİZE ULAŞIN