Boztaş’tan İhracat Ziyareti

Boztaş’tan İhracat Ziyareti
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) başkanı Ahmet Boztaş, ilçede ihracat oranını ve ihracat firma sayısını artırmak için çalıştıklarını söyledi.
MATSO, Manavgat’tan yurt dışına ihracat yapan firma sayısını ve ihracat oranını artırmak amacıyla üyelerine yönelik yaptığı ziyaretleri sürdürüyor. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Arslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Akın, Halit Torun ve Özgür Taşar yurt dışına yönelik proje hazırlıklarını sürdüren DENMİR Mermer ve Granit İşleme Tesisi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Taşar’ı ziyaret etti.
MATSO Yönetimine tesisleri gezdiren Taşar çalışma sistemleri ve şirketleri ile ilgili bilgi verdi. Yönetim olarak ilçede ihracat yapan firma sayısı artırmak ve dünyaya açılmalarını sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını ifade eden MATSO Başkanı Boztaş, bu kapsamda 2013 yılından bu yana çok sayıda çalışmaya imza attıklarını söyledi.
2013 yılında Dünyanın farklı ülkelerinden 38 iş adamını ilçeye getirerek “Merhaba Dünya” isimli organizasyonda Manavgatlı iş adamları ile buluştuklarını anlatan Boztaş, organizasyonun çok ilgi gördüğünü ve çok sayıda iş adamının bu sayede ihracat yaptığını kaydetti. Üyelere yönelik İhracat eğitimleri düzenlediklerini de hatırlatan Boztaş, eğitimler ve yapılan çalışmalar sayesinde ihracata ilgilinin artmasına neden olduğunu vurguladı. Boztaş, 2 yıl içerisinde ilçeden yapılan ihracat oranının da yüzde 62 seviyesinde bir yükselme yaşandığını ve her geçen gün ihracat yapan firma sayısında artış olduğuna değindi.
BİZE ULAŞIN