Gökdere’den Muhtarlara Tavsiyeler

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı Şaban Gökdere, Kurban Bayramı’nda bir araya geldiği muhtarlara tavsiyelerde bulundu.
Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcısı Şaban Gökdere Kurban Bayramı’nda muhtarlarla bir araya gelerek bayramlaştı. Muhtarların kanaat önderi olduklarını ve yaşamın her yerinde olduklarını ifade eden Gökdere, muhtarlara bazı tavsiyelerde bulundu. Özellikle bazı siyasilerin seçim dönemlerinde muhtarları yanına aldığını seçimin ardından muhtarları unuttuğuna sitem eden Gökdere, muhtarların uyanık olmaları yönünde tavsiyede bulundu.
Muhtarların gücünü kırıp ötekileştirmeye çalışanlardan kendilerini sakınmaları gerektiğini de belirten Gökdere, “Muhtarlar siyasetin mutfağından yetişerek geliyor, kendisine kıymet vereni de vermeyeni de iyi bilir. Akıllı siyasi irade muhtarı yanına alarak senin gücünü kullanıyor. Ama her seçimden sonra biraz siyaseti öğrenirler, muhtarı dışlamaya çalışanlar sahip çıkmayanlar, parti küçük olsun benim olsun zihniyeti yaşayanlarda oluyor. Milletini memleketini, ülkesini bayrağını seven, hizmet aşkıyla dolu olan muhtarım uyanmalıdır. Muhtarlarımız; gücünü kırmaya, ayrıştırmaya ve ötekileştirmeye çalışan kişisel zavallılardan kendini sakınmalı her nerede olursa olsun dik durarak herkesin oyu ile göreve geldiğini unutmamalı. Gayret göstermeliyiz. Kişisel düşünceleri bir yana bırakarak bunu başarabiliriz. Gelecek muhtar arkadaşlarımız ile şekillenecektir” dedi.

BİZE ULAŞIN