Salı 24.09.2019

İflastan kurtardı davadan kurtulamadı

İflastan kurtardı davadan kurtulamadı

Hollanda’da batık bir hastaneyi satın alarak iflastan kurtaran Aysel Erbudak iki yıl hapis istemiyle yargılanıyor. Yolsuzlukla suçlanan Erbudak, “Türk olduğum için yargılanıyorum” diyor

ABONE OL
Hollanda'da uzun yıllardır faaliyet gösteren, ancak kötü yönetildiği için iflas etmek üzere olan hastaneyi devralarak kurtaran Aysel Erbudak, iki yıl hapis istemiyle yargılanıyor. Erbudak'ın, kısa süre önce yaşanan maddi sıkıntılar yüzünden kapanan MC Slotervaart Hastanesi'ni zarara uğrattığı iddia ediliyor.

İDDİALARI YALANLADI
HASTANENİN eski sahibi Erbudak, hastaneye ait 1,2 milyon euroyu zimmetine geçirmek ve fatura yolsuzluğu yapmak suçlamasıyla hâkim karşısına çıktı. Başkent Amsterdam'da görülen davada savcı, Erbudak'ın iki yıl hapsini isterken, Erbudak suçlamaları reddetti. İşkadını, hakkındaki iddiaların doğru olmadığını savundu.

KİMSE HAZMEDEMEDİ

ERBUDAK savunmasında, "Bu yaşadıklarım Türk olmamdan kaynaklanıyor. Gözlerim mavi, saçlarım sarı olmuş olsaydı bu tür asılsız suçlamalarla beni hiç kimse suçlayamayacaktı. İflas eden bir hastaneyi düzlüğe çıkarmamı hiç kimse hazmedemedi" dedi. Davada kararın 7 Ekim'de verilmesi bekleniyor.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Pop'un dev isimlerinden Beyonce!
Türkçe Pop’un duru sesi Burcu Güneş!