ADÜ Personeline Hizmet İçi Eğitim Verdildi

ADÜ Personeline Hizmet İçi Eğitim Verdildi
Adnan Menderes Üniversitesi’ne (ADÜ) bağlı birimlerde görev yapan personele hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.
Adnan Menderes Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Hizmet İçi Eğitim Semineri, Didim sosyal tesislerinde gerçekleşti. Eğitimin ilk günü programına ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. E. Mennan Yıldırım, Personel Daire Başkan Vekili Ali Evdilek, YÖK İç Denetim Uzmanı Suat Aksu ile ADÜ akademik ve idari personeli katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan eğitim programı, Personel Daire Başkan Vekili Ali Evdilek’in açılış konuşmasıyla devam etti. Evdilek konuşmasında; ülkemizde sürekli değişen mevzuat ve uygulamalar dolayısıyla kamuda görev yapan çalışanların kendilerini yenilemelerinin, yeniliklere adapte olmalarının ve bu bilgileri pratiğe yansıtmalarının zorunluluk haline geldiğini vurgulayarak; “Doğru bilgiye ulaşmada yasalara ve yönetmeliklere uygun hareket etmemizde hizmet içi eğitim büyük önem arz etmektedir” dedi.
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan da, hizmet içi eğitime önem verdiklerini ifade ederek, “Dünyamız değişiyor ve bu değişen dünyada gelişmelere adapte olabilmek için hizmet içi eğitimler vazgeçilmezdir” diyerek bundan sonraki süreçte eğitimlerin devam edeceğini belirtti.
YÖK İç Denetim Uzmanı Suat Aksu ise; ‘5018 Sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanunu’ ile Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı İhaleleri’nde kamu idarelerinin sorumlulukları hakkında bilgi verirken, ‘6552 Sayılı Kanunun Kamu Kurumlarında ve Döner Sermaye İşletmelerinde Uygulaması’ ile ilgili de eğitim verdi. Sunumların ardından Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, YÖK İç Denetim Uzmanı Suat Aksu’ya eğitici belgesi, teşekkür belgesi ve hediyesini verdi.
Hizmet İçi Eğitim Programının ikinci günü ADÜ z Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer, Genel Sekreter Doç. Dr. E. Mennan Yıldırım, Personel Daire Başkan Ali Evdilek, TODAİE Protokol Yönetimi Uzmanı Eğitimci Nihat Aytürk, akademik ve idari personelin katılımıyla gerçekleşti.
Genel Sekreter Doç. Dr. E. Mennan Yıldırım ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı’nın açılış konuşmalarının ardından TODAİE Protokol Yönetimi Uzmanı Eğitimci Nihat Aytürk; ‘Sosyal Davranış Kuralları’ konulu sunumunu yaşamdan örnekler vererek ve personelimizi de dahil ederek gerçekleştirdi. Katılımcılar sosyal yaşamda ve iş hayatında uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirildi. Sunumun ardından ADÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Törün Özer’in Eğitimci Nihat Aytürk’e teşekkür belgesi ve hediyesini vermesi ile eğitim sona erdi.
BİZE ULAŞIN