Başkan Toyran; Basın Çalışanlarının Bayramını Kutladı

Başkan Toyran; Basın Çalışanlarının Bayramını Kutladı
24 Temmuz Basında Sansürün Kaldırılışının 107. yıldönümü ile ilgili açıklama yapan Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, basının özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden ve insan haklarından söz edilemeyeceğini belirtti.
Uygulanan baskılar ve sansürün, halkın çıkarlarının savunulmasını ve özgür düşüncenin gelişmesini engellediğini ifade eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; "Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan, tarafsız, objektif, toplumu yanıltmayan bir anlayışla yerine getiren özgür basın demokrasinin en etkili unsurlarından biridir. Sesli yazılı, işitsel, elektronik ve görsel basın demokrasinin güvencesidir" dedi.
Basın mensuplarının sosyal güvencelerinin tam olarak sağlanamaması başta olmak üzere basının sorunlar içerisinde kutsal görevlerini fedakarlıklar içinde yerine getirmeye çalıştıklarının bilincinde olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; "Basın mensuplarına en iyi çalışma ortamı hazırlanmalı ve basın mensupları desteklenmelidir. Tüm sıkıntılara rağmen mesleklerini layıkıyla yürütmeye devam eden, görevlerini meslek etiğine uygun ve kamusal anlayışla yerine getiren basın mensuplarını tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN