Şamlı Panayırı’nda Ramazan Bereketi

Şamlı Panayırı’nda Ramazan Bereketi
Geçtiğimiz yıl Karesi Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen Geleneksel Şamlı Panayırı bu kez Ramazan Ayı’na denk gelmesi sebebi ile daha farklı bir içerikle gerçekleştiriliyor.
100 yıldır Balıkesir bölgesinin değişmez geleneği olan Şamlı Panayırında bu yıl Ramazan bereketi ve coşkusu ile daha bir anlamlı hale geliyor. 25 Haziran 2015 Perşembe Günü saat 20.00’de Mehteran konseri ile start alacak, mehteran dinletisinden hemen sonra ise Ramazan Çomak Hoca’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ile sürecek Panayırda Karesi Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen Gönül Sofraları bu kez Şamlı da kurulacak ve toplu iftar yemeği gerçekleştirilecek. İftarın ardından ise İlahi Grubu ve Orta Oyunu katılımcıların beğenisine sunulurken; gecenin finalini ise Balıkesirli ünlü Sanatçı Ayhan Aşan’ın konseri ile gerçekleşecek.
Panayırın 2. Günü olan 26 Haziran 2015 Cuma Günü ise saat 20.30’da İlahi Grubu’nun programı ile başlarken, Hacivat-Karagöz ile devam eden program Karesi Kent Tiyatrosu’nun gösteri ile son bulacak.
BİZE ULAŞIN