Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Üniversite Tercih Sınıfını Ziyaret Etti

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç Üniversite Tercih Sınıfını Ziyaret Etti

  • Balıkesir
  • Perşembe 09.07.2015 14:58
Oluşturduğu tercih sınıfı ile farklı ve etkili bir üniversite tercih hizmeti veren Edremit Salih Korkut Budaras Fen Lisesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ziyaret etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ziyaretinin Salih Korkut Budaras Fen Lisesinin tercih sınıfını görmek ve yerinde incelemek amacına yönelik olduğunu belirtti. Tercih çalışmaları ile ilgili Okul Müdürü Yusuf Söbüoğlu ve Okul Rehber Öğretmeni Gökhan Canpolat’tan bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç, “ Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra başlayan tercih döneminde öğrencilerin sağlıklı ve doğru tercih yapması elbette büyük önem taşımaktadır. Bu konuda akademik başarısı ile dikkat çeken Fen Lisemizin geçen yıldan başlayan güzel bir çalışması olduğunu biliyoruz. Üniversitelerin tanım broşürleri, katalogları, tercihe yönelik diğer materyaller ile donatılan tercih sınıfımızı, yürütülen çalışmayı bizzat görmek istedim. Bu sınıfı oluşturan Okulumuz Rehberlik Servisimize, rehber öğretmen Gökhan Canpolat’a ve teşvik eden, destekleyen Okul idaremize teşekkür ediyorum. Edremit de Fen Lisesi dışında Abidin Pak Pakmaya Anadolu Lisesi, Remzi Molvalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altınoluk Niyazi Erol Mesleki Eğitim Merkezi’nde de tercih döneminde danışmanlık hizmeti verilmektedir.” dedi.
Okul Müdürü Yusuf Söbüoğlu da ziyaretleri için İlçe Müdürüne teşekkür etti ve konuyla ilgili bilgi verdi. Söbüoğlu “ Üniversite yerleştirmeleri öncesi yapılan tercihlerin öğrencinin geleceğini şekillendiren çok önemli bir karardır. Biz okul olarak öğrencilerimizin tüm öğrenim hayatını kapsayan bir süreçte bu konuda bilgilendirme ve bilinçlendirme yapıyoruz. Sınav sonunda yapılan çalışma bu sürecin en son aşaması oluyor. Öğrencilerimizin üniversite ve fakülteleri doğru tanımaları, eğitim aşamasında ve mezun olduktan sonra neler ile karşılaşacaklarını görmeleri için rehber öğretmenimiz Gökhan Canpolat’ın gayretleri ile bu tercih sınıfını oluşturduk. Ayrıca tercihlerin ilk günü okulumuzda şu üniversitelerde okuyan eski ve yeni mezunlarımızı bir araya getirdik. Etkili bir iletişim ve bilgilendirme sağlandı. Gelemeyen bazı mezunlarımızda okulları ve bölümleri ile ilgili olarak yazılı paylaşımlarda bulundu.” dedi.
Okul Rehber Öğretmeni Gökhan Canpolat da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek tercih sınıfında sadece kendi öğrencilerine değil talep eden herkese hizmet vermeye çalıştığını belirtti. Canpolat “Gençlerimizin sağlam bir gelecek planlaması yapmaları ve mutlu olmaları onların dolaysıyla ülkemizin geleceğine bir katkı sağlamak benim için en büyük mutluluktur.” dedi.
BİZE ULAŞIN