Sındırgı Belediyesi’nden Çevre Düzenlemesi

Sındırgı Belediyesi’nden Çevre Düzenlemesi

  • Balıkesir
  • Çarşamba 22.07.2015 08:28
Sındırgı Küçük Sanayi Sitesinde çevre düzenlemesi çalışmaları başlatıldı.
Sındırgı Belediyesi ekiplerinin Küçük Sanayi Sitesi’nde sürdürdüğü kaldırım yenileme çalışmaları esnafı mutlu etti. Küçük Sanayi Sitesinde katıldığı incelemeler sırasında esnaftan olumlu tepkiler alan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, amaçlarının sanayi sitesini Sındırgı’ya yakışır bir hale getirmek olduğunu söyledi.
Sındırgı Belediyesi tarafından sanayi sitesinde başlatılan çevre düzenlemesi çalışmaları sürüyor. Çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Yavaş, yaptığı açıklamada, sanayi sitesinin bölgeye hitap eden bir yer olduğunu, buranın çevresinin de güzel olması gerektiğini söyledi. Sanayi sitesinin sadece ilçedeki değil, çevre ilçelerdeki şoförlere hizmet verdiğini kaydeden Yavaş, "Burası aynı zamanda ilçenin aynasıdır. Esnafımızın en yoğun olduğu Küçük Sanayi Kooperatifinin olduğu yerdeyiz. Daha önceki dönemlerde toprak olan bu arazi bizim bir önceki dönemde asfaltla kaplanmıştı. Tabi asfaltta belli bir dönem sonunda yıprandı. Esnafımızın talepleri doğrultusunda öncelikle suyla alakalı işleri olan esnaftan başlamak üzere bu bölgede parke taşı yapımına başladık. Bu ikinci aramız arkasından üçüncü arada bulunan motor tamircilerinin alanda çalışmamız olacak. Daha sonra marangozlar tarafına geçeceğiz. İnşallah Sındırgı’mızda sanayi esnafımızın bulunduğu alanda şıkır şıkır işlerinin çok rahat görebilecekleri bir mekan haline getirmiş olacağız. Hem tozdan topraktan hemde çevre olarak bir güzellik kazanmış olacak. Esnafımızdan isteğimiz bu alana sahip çıkıp rastgele hurdalarını, rastgele eşyalarını iki tarafa bırakmadan yeşil bir alan içerisinde yani sanayi illa kirli olur dağınık olur anlamını göstermemek. Sanayide tertemiz pırıl pırıl bir alanda yaşanabilir olduğunu hem sanayi esnafımız hemde belediye olarak göstermek istiyoruz” dedi.
Sanayi Sitesi esnafı ise belediyenin başlattığı çevre düzenleme çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a teşekkür etti. Başkan Yavaş, çalışmaları inceledikten sonra, sanayi sitesi esnafı ile bir süre sohbet etti.
BİZE ULAŞIN