Vakti olmayan annelere basit güzellik önerileri

Bu yoğun hayatın içerisinde kendinize ayıracağınız kısa bir zamanla, daha bakımlı ve güzel görünebilirsiniz.

Vakti olmayan annelere basit güzellik önerileri

Özellikle yeni doğum yapmış bir anne, evine yeni gelmiş miniğe, vücudundaki ve hayatındaki değişime adapte olamaya çalışırken en çok kendini ihmal eder. İlk şaşkınlığı üzerinden attıktan sonraki süreçte ise yetememe/yetişememe problemleri ortaya çıkar. Çocuk beslenmeli, uyutulmalı, eğitilmeli, ağlayınca susturulmalı, hastalanınca başında beklenmeli… Bu liste uzayıp gider. Hemen peşinden evin işi, yemek, ütü çamaşır, temizlik derken karşımıza saçları alelade toplanmış, gözleri uykusuzluktan şişmiş, bir tişört ve bir pijamayla günlerini geçiren bir kadın çıkar. İster çalışan, ister evde bebeğine bakan bir anne olun, bu koşturma hep aynıdır. Bu durum, kadının eşinden önce kendini rahatsız eder. Çünkü kendine olan özgüveni gittikçe kaybolur. Oysa bu yoğun hayatın içerisinde kendinize ayıracağınız kısa bir zamanla, daha bakımlı ve güzel görünebilirsiniz. İşte kısa sürede, harika görünmenizi sağlayacak öneriler.

SAÇLARINIZIN KESİMİNE DİKKAT EDİN
Taranmadığında hatta yataktan kalktığınızda bile iyi görünecek bir model tercih edin. Şekil vermek için uğraşı gerektirmeyecek, sıkıcı olmayan bir saç şekli kurtarıcınız olacaktır.

İYİ BİR KAPATICI EDİNİN
Yorgunluktan oluşan göz altlarınızdaki halkaları, yüzünüzdeki yorgun ifadeyi kapatabilecek bir kapatıcı, gecenin yorgunluğunu saklamanız için birebir. Ten renginizden bir veya iki ton açık bir kapatıcıyla gözlerinize anında canlılık kazandırabilirsiniz.

RİMEL SÜRÜN
Kirpiklerinizi uzatıp, dolgunlaştıracak bir rimel tercih edin. Ama rimeli uygulamadan önce kıvırmayı unutmayın. Kıvırıcınızı saç kurutma makinesiyle ısıtırsanız daha uzun süren bir etki yakalayabilirsiniz. Eğer bütçenize uygunsa ipek kirpik veya protez kirpik gibi bir uygulama tercih edip, uzun süre rimel uygulamaktan kurtulabilirsiniz.

'MANİKÜR MÜ? O DA NE!' DEMEYİN
Son yaptırdığınız manikürün, her 2 günde bir üzerine şeffaf cila geçerek dayanmasını sağlayın. Renkli oje kullanmıyorsanız bile cila tırnaklarınızın parlamasını sağlar ve kırılmasını önler. Renkli oje kullanıyorsanız ise ojelerin aşınmasından kaçının.

dış güzellik içerden başlar
Su için. Bol bol su içerek hem kendinizi iyi hissedecek hem de doğal olarak ışıltılı bir cilde sahip olacaksınız.

HER ANNENİN DOSTU: GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ
Bazı zamanlar bütün bunları yapmaya vaktiniz olmaz. Bu gibi durumlarda, büyük siyah çerçeveli bir gözlükle, yorgunluğunuzu kapatabilir, şık ve havalı görünebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN