Bilecik Hürriyet Mahallesi Sakinleri İftar Sofrasında Bir Araya Geldi

Bilecik Hürriyet Mahallesi Sakinleri İftar Sofrasında Bir Araya Geldi

  • Bilecik
  • Pazartesi 06.07.2015 13:48
Bilecik Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesi’nde düzenlenen mahalle iftarında mahalle sakinleri aynı iftar sofrasında bir araya geldi.
Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, 700. Yıl İlk ve Ortaokulu bahçesinde düzenlenen iftar programında binlerce Hürriyet Mahallesi Sakini Ramazan ayının bereketini birlikte paylaştı. İlahi ve musiki grubunun seslendirdiği birbirinden güzel eser ile manevi duyguların yoğun şekilde yaşandığı iftar programında çocuklar, şişme oyun grubunda eğlenirken, ikram edilen pamuk şekeri ile yüzleri güldü. Ramazan ayının bereketini vatandaşlarla paylaşan Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, mahalle sakinleri ile selamlaştı.
’’RAMAZAN AYINDA BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK VAR’’
Bilecik Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Mahalle İftarlarının taşıdığı önemi dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi.
’’Öncelikle hepimizin Ramazan’ı Şerifi mübarek olsun. Davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim, Ramazan rahmet ve bereket ayı, Ramazan; sevgi ve hoşgörü ayı, Ramazan; birlik ve beraberlik ile kardeşlik ayı. Ramazan; paylaşma ayı ve kaynaşma ayı. İşte böyle faziletleri bol olan bir ayı idrak ediyoruz. Bilecik Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimi mahalle iftarlarını gerçekleştiriyoruz. Allah razı olsun sizlerden. Bu güzel etkinliklere katılarak, anlam ve önem kazandırıyorsunuz. Çok şükür ki, memleketimizde huzur ve güven var. Memleketimizde bol bol nimet var, beraberlik ve kardeşlik var. Cenabı Hak, bu huzurumuzu, kardeşliğimiz bozmasın. Ama bizler böyle güzel ortamlarda yaşarken, şunu da unutmayalım. Her zaman söylediğimiz gibi dünyanın dört bir tarafında soydaşlarımız, ırkdaşlarımız ve Müslüman kardeşlerimiz zulüm ve baskı altındalar. Çin’de, Urumçi başta olmak üzere birçok bölgede zulüm altındalar. Bizler, Ramazan ayının bütün güzelliklerini yaşarken, lütfen o kardeşlerimizin de kurtuluşu ve selameti bulmaları için dualar edelim. Cenabı Allah, onları o eziyet ve sıkıntıdan kurtarsın diye. Ancak o zaman elimizdeki nimetlerin şükrünü layıkıyla yapmış oluruz.’’
BİZE ULAŞIN