20 Bin Lira Borç Parayla Bal’a Başvuru Yaptılar

20 Bin Lira Borç Parayla Bal’a Başvuru Yaptılar
2014-2015 Bilecik 1. Amatör Futbol Lig’i şampiyonu olarak Bölgesel Amatör Lig (BAL)’a yükselen Bilecik İl Özel İdarespor, borç parayla bulduğu katılım ücretini yatırarak resmi başvurusunu yaptı.
2014-2015 Bilecik 1. Amatör Futbol Lig’i şampiyonu olarak BAL’a yükselen Bilecik İl Özel İdarespor yönetimi 20 bin TL katılım ücretinin yatırarak gerekli evrakları Bilecik Futbol İl Temsilcisi Engin Toku’ya teslim ederek, resmi başvuruyu yaptılar. Başvuru yapan Kulüp Başkanı Fazıl Özmen, kulüp üyelerinin bulduğu borç paralarla bankaya 20 bin TL katılım ücreti yatırdıklarını belirtti. Özmen, “Bu takım geçen sene şampiyon oldu ve uzun bir süre sonra Bilecik merkez takımı olarak profesyonel bir lige takım götüreceğiz. Bunun eksikliği senelerce Bilecik olarak yaşadık. Ama bu takım BAL’a yükseldiğinde siyasilerin, protokol üyelerinin verdiği sözler ve vaatleri kimse yerine getirmedi. BAL’a katılım ücretinin bulduğumuz borç paralar ile yatırarak, son günde evraklarımızı teslim ettik. Bundan sonra kimse yardım etmezse kendi yağımız ile kavrulacağız ve Bilecik’i en iyi şekilde temsil etmek için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.
Bilecik Futbol İl Temsilcisi Engin Toku ise, başvuru evrakları Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) göndereceğini ve bir sonraki ay yapılacak olan BAL kura çekimlerine katılacağı söyledi. Bilecik’i temsil edecek olacak Bilecik İl Özel İdarespor BAL’da başarılar dileyen Toku, bu takımın Bilecik’in takımı olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğini belirtti.
BİZE ULAŞIN