Tatvan’da Ramazan Boyunca İftar Yemeği Verilecek

Tatvan’da Ramazan Boyunca İftar Yemeği Verilecek
Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve Tatvan Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca her gün ilçede bin 200 kişilik iftar yemeği verilecek.
Tatvan’da geçen yıl olduğu gibi bu yılda Tatvan Belediyesi ile birlikte ortak olarak organize edilen iftar programı kapsamında ilçe halkı bir düğün salonunda verilecek olan iftar sofrasında buluşturulacak.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan İlçe Kaymakamı Murat Erkan, Ramazan ayının paylaşma, bolluk ve bereket ayı olduğunu bu vesile ile de Tatvan Belediyesi ile birlikte yaptıkları ortak organizasyonla da ilçe halkını Ramazan ayı boyunca aynı iftar sofrasında buluşturacaklarını söyledi. Organizasyon kapsamında her gün bin 200 kişilik iftar verileceğini ifade eden Kaymakam Erkan, “Ramazan ayının bereketini beraber yaşanmak adına önemli bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Fakir ve zengin ayrımı olmadan insanların aynı sofrada bir araya gelmesi de Ramazanın ayrı bir güzelliğidir. İnşallah Ramazan ayı boyunca bu bereketi aynı sofrada hep beraber yaşayacağız. Bunun yanında iftar yemeği almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız da iftar saatlerine yakın saatlerde yanlarında getirecekleri yemek kaplarıyla iftar yemeklerinden alabilecekler. Ben bu vesile ile tutulan oruçların kabul olmasını diliyor ve Ramazan ayının tüm halkımız için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” diye konuştu.
Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise, “Birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğimiz 11 ayın sultanı Ramazan’da kaymakamlığımızla birlikte biz de belediye olarak kalpleri birleştirdik. Yaptığımız iftar organizasyonuyla ilçemizdeki vatandaşlarımızla bir araya gelerek Ramazan’ın ruhunu hep birlikte yaşamak istedik. İnşallah bu organizasyonumuz ay boyunca devam edecektir” dedi.
BİZE ULAŞIN