Bolu Valisi Kemik İliği Hastası Minik Zeynep’i Evinde Ziyaret Etti

Bolu Valisi Kemik İliği Hastası Minik Zeynep’i Evinde Ziyaret Etti
Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu’da kemik iliği hastalığı ile mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep Gülcan’ı evinde ziyaret etti. Vali Baruş, "Tüm Bolulu kardeşlerimizi, vatandaşlarımızı ve tüm Türkiye’deki insanlarımızı hem Zeynep’e hem de bu durumda olan ilik nakli bekleyen hastalarımıza şifa vermek üzere donör olmaya davet ediyoruz" dedi.
Vali Baruş’un ziyaretinde İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık ile Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Metin Tahaoğlu da hazır bulundu. Bolu Valisi Aydın Baruş, kemik iliği hastalığı ile mücadele eden 3 yaşındaki Zeynep’in babası Mustafa Gülcan ile annesi Nurcan Gülcan’dan sağlık durumu hakkında bilgiler aldı.
Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Bolu Valisi Aydın Baruş, "Bildiğiniz gibi kamuoyunda da uzun süredir yer alan ve ciddi bir toplumsal duyarlılık oluşmasına neden olan kızımız Zeynep Gülcan’ı bugün evinde, ailesinin yanında ziyaret ettik ve ailesi ile kızımıza moral vermeye çalıştık. Kızımızın tedavi süreci uzun ve zahmetli bir süreç ama sevindirici olan bu konudaki kamuoyu duyarlılığının artmış olmasıdır. Zeynep kızımıza donör olmak için yarışan binlerce insan var. Sosyal medyada da ciddi bir duyarlılık var. Yine Pazar günü ilimizde toplumsal duyarlılığı artırmak için bir kamu spotu çekilecek. Buna da tüm vatandaşlarımızın ilgisini bekliyoruz. Tüm Bolulu kardeşlerimizi, vatandaşlarımızı ve tüm Türkiye’deki insanlarımızı hem Zeynep’e hem de bu durumda olan ilik nakli bekleyen hastalarımıza şifa vermek üzere donör olmaya davet ediyoruz. Bu duyarlılığın oluşması çok önemli. Çünkü başkalarının sıkıntısı ile dertlenmeyen bir toplumda yaşamanın çok fazla anlamı yok. Bugün başkasına yarın bize olabilir. Onun için bu durumda olan ailelerimize destek olalım. Bağışımızı yapalım ve bu durumda olan kardeşlerimizin şifa bulmasına yardımcı olalım. Allah Zeynep’in ve ailemizin yardımcısı olsun" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN