Koltuk Değnekleriyle Gelerek Ölüm Kavşağına Sinyalizasyon Kurulması İçin İmza Attı

Koltuk Değnekleriyle Gelerek Ölüm Kavşağına Sinyalizasyon Kurulması İçin İmza Attı
Bursa’nın Gemlik ilçesinde ölümlü kazalara sahne olan hastane kavşağına trafik lambası konulmasını isteyen vatandaşlar imza topluyor.
Son kazada ağır yaralanan ve tedavisi halen devam eden Nurten Çetin de değnekler ve ailesinin yardımıyla gelerek imza kampanyasına destek oldu. Gemlik Devlet Hastanesi önünde son dönemde bir kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığını söyleyen vatandaşlar, ’’Otobüs durağının olduğu bölgede yaya geçidi görünmüyor. Kazalarda mağdur olan vatandaşlar raporlarda suçlu gösteriliyor. Bizler bu bölgede oturan mağdur vatandaşlarız. Her zaman bu yolu ve geçidi kullanmak zorundayız. Bölgede son dönemde konutlaşmalarla birlikte yaya trafiği arttı. Turizm mevsiminin başlaması ile birlikte gözle görülür bir araç trafiği yoğunluğu var. Sürekli olarak kazaların yaşandığı bu bölgeye trafik lambası konulsun " dediler.
Vatandaşlar, hastane girişi ve otobüs durağının olduğu alandaki yaya geçidine sinyalizasyon yapılması için topladıkları 350 imzayı ilgili mercilere teslim edecek.
BİZE ULAŞIN