Avrupa Türkiye’de Yetişen Angusların Peşinde

Avrupa Türkiye’de Yetişen Angusların Peşinde
Erginler Angus Çiftliği Genel Müdürü Cavit Balkan, 2009 yılında Avustralya’dan ithal edilen siyah anguslara Avustralya, Meksika, Almanya ve Uruguay’dan talep olduğunu söyledi.
Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 350 dönüm üzerine kurulan Erginler Angus Çiftliğine 2009 yılında Avustralya’dan angus ithal edildi. Çiftlik Genel Müdür Balkan, anguslara Avustralya, Meksika, Almanya ve Uruguay’dan talep olduğunu belirterek, Avrupa’nın en doğal şartlarda, en iyi ırk angus yetiştiren çiftliğinin Türkiye’de olduğunu söyledi. Balkan, "Biz bu ırklar için dünyayı dolaştık. Sonunda Avustralya’da izini bulduk. 5 yıl süren mücadele sonunda bu siyah angusları ülkemize getirdik. O günden beri çiftliğimizde doğal şartlarda veterinerler gözetiminde yetiştirdiğimiz anguslardan almak için 8 ülke bizden randevu bekliyor. Parada sınır yok yeter ki bu ırklardan bize anaç satın diyorlar. Çünkü bütün dünyada kendini ispatlamış ve en çok tüketilen besin değerleri en yüksek olan ırk bu hayvanlarda ve bu ırklar çok iyi et yapıyorlar" dedi.
Balkan, "Şuana kadar Türkiye’de kendi kanıtlamış 3 büyük firmaya ırklarımızdan verdik. Önümüzdeki günlerde ise 4 ülkeye anguslarımızdan yollayacağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN