Bursa’nın Gençlik Ve Spor Çalışmaları Masaya Yatırıldı

Bursa’nın Gençlik Ve Spor Çalışmaları Masaya Yatırıldı
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin başkanlığında, düzenlenen koordinasyon toplantısında gençlik ve spor çalışmaları masaya yatırıldı.
Bursa’da güçlenerek süren gençlik ve spor çalışmaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin başkanlığında düzenlenen koordinasyon toplantısında masaya yatırıldı. Şube müdürleri, gençlik merkezi müdürleri, antrenörler, spor uzmanları ve gençlik liderlerinin katıldığı Havuzlupark’taki toplantıda konuşan Şahin, yaklaşık 4 yıldır birlikte güzel çalışmalar yaptıklarını söyledi. Bu süreçte özellikle antrenörlerin, spor uzmanlarının ve gençlik liderlerinin önemli katkılar sunduğunu ifade eden Şahin, son 4 yılda yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Şahin, “2011 yılında 70 bin 181 olan toplam lisanslı sporcu sayısı bugün 131 bin 11’e ulaştı. Yaklaşık 2 kat artış sağlanmış. Faal sporcu sayısı 2011’de 9 bin 986 iken 2014’te de 26 bin 914’e yükseldi. Yaklaşık 3 kat artış var. Bu 3 kat fazla müsabaka, antrenman ve faaliyet demektir. Yine okul sporlarına katılan sporcu-öğrenci sayısı 20 binden 50 binlere yükseldi. Sporcu kartı sayısında zaten Türkiye’de birinci sıradayız. 2 bin 543 olan sporcu kartı sayısı 4 yılda 72 bin rakamına ulaştı. Bunun yanı sıra kulüp sayıları 385’ten 512’ye yükseldi. Yine engelli sporcu sayısı bin 30’dan şuan itibariyle bin 649 oldu. Faal engelli sporcu sayısı da 281’den 443’e yükseldi. Göreve geldiğimizde bir yılda toplam 6 bin 584 müsabaka yapılırken bunu birlikte geçen yıl 15 bin 600 müsabakaya çıkardık. Yine şampiyonalarda alınan dereceler var. 2011’de ilimizde uluslararası şampiyonalarda 27 tane derece alan sporcu varken, 2014’te 78 tane sporcumuz bu çalışmalar neticesinde uluslararası şampiyonalarda madalya kazandı” diye konuştu.
Güçlü bir gençlik ve Türkiye hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Şahin, antrenörlerin sporun yanı sıra gençlikle ilgili çalışmalara da daha fazla katkı sağlaması gerektiğini söyledi. Gençlerin ülkesine ve milletine bağlı, medeniyet ve mana değerlerine bağlı olarak yetişmesi için çaba sarf edilmesi gerektiğini kaydeden Şahin, "Ahlaklı sporcular ve nesiller yetiştirme gayreti içerisinde olacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN