Potanın Yıldızları Yıldırım’da Yetişiyor

Potanın Yıldızları Yıldırım’da Yetişiyor
Basketbola gönül veren çocuk ve gençleri Türk basketboluna kazandırmayı hedefleyen Yıldırım Belediyesi’nin kurslarına ilgi büyük.
Uyguladığı başarılı kentsel dönüşüm projelerinin yanı sıra sosyal dönüşümle de adından söz ettiren Yıldırım Belediyesi, basketbola gönül veren çocuk ve gençleri Türk basketboluna kazandırmayı hedefliyor. Yıldırım Belediyesi’nin ilçedeki gençlerin spordan kopmaması ve alt yapıdan sporcu yetiştirmek amacıyla geçtiğimiz yıl Yunus Emre Spor Kompleksi’nde hizmet vermeye başlayan spor okullarında basketbolun gelecekteki yıldızları yetişiyor. 1999 ile 2009 arası doğumluların kayıt olduğu basketbol kurslarında 4 dönemde toplam 233 öğrenci eğitim gördü. Kurslarda çocuklara basketbol eğitiminin yanı sıra toplu ve topsuz oyunlar oynatılarak temel vücut gelişimlerinin sağlıklı olması amaçlanıyor.
Geleceğin milli sporcularının Yıldırım’da yetişeceğini kaydeden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, spora ve sporcuya yatırım konusunda ciddi çalışmalar içerisinde olduklarını belirtti. Basketbol kursları ile çocukların sporculuk kariyerine adım attıklarını belirten Edebali, “Yıldırım’da spor konusunda ciddi bir potansiyel var. Bunu ortaya çıkarmak ve çocuklarımızı Türk sporuna kazandırmak istiyoruz. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan vazgeçerek spor yapmalarını sağlayacağız. Yıldırım’da geleceğin sporcuları yetişecek. Bunun için de Türkiye’nin en büyük spor kompleksini yakında Yıldırım’a kazandıracağız” diye konuştu.
Başkan Edebali, Yıldırım’da sporun sadece yazın değil, yılın 365 günü yapılması için de çalışmalarının sürdüğü söyledi ve spor okullarının kışın da eğitim verdiğini hatırlattı.

BİZE ULAŞIN