Pamukkale Turizm Çanakkale’de Seferlere Başladı

Pamukkale Turizm, Çanakkale’de 65 sefer ile hizmete başladı. Otogar ve il merkezinde hizmete giren yazıhanelerin açılışı, Mehteran gösterisiyle yapıldı.

Pamukkale Turizm Çanakkale’de Seferlere Başladı

Ege ve Akdeniz bölgelerindeki başarısını, geçtiğimiz yıllarda Marmara Bölgesine de taşıyan Pamukkale, "Çanakkale Geçilmez, Geçmeye Değil Kalmaya Geliyoruz" projesi ile 10 Temmuz itibari ile Çanakkale seferlerine başlayarak, Çanakkalelilerin de yoğun ilgisi ile görkemli bir açılış gerçekleştirdi.

Yurt çapında 350'den fazla bilet satış noktası bulunan Pamukkale Turizm'in Çanakkale Otogarı'nda başlayan açılış töreni, İskele Terminalinde gerçekleşen etkinlikler ile devam etti. Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu Üyeleri Cafer Sadık BABABALIM, Turan BABABALIM, Mazlum BABABALIM, Ahmet BABABALIM, Sadık BABABALIM, Genel Müdürü Mustafa ÖZDALGIÇ, Bölge Müdürleri ve Acente Yetkilileri ile Anadolu Ulaşım Genel Müdürü Mehmet Ali AKÇİN ve Çanakkalelilerin katıldığı açılış törenine ilgi büyüktü. Mehteran eşliğinde gerçekleşen açılışın ardından tüm Çanakkalelilerin de davetli olduğu iftar yemeğine geçildi.
Açılışta 53 yıllık tecrübesi ile yolcularının konforu için tüm ayrıntıların hassasiyetle planlandığı, Çanakkale'ye yeni bir soluk, yolculuklara keyif geleceği belirtilirken, Genel Müdür Mustafa ÖZDALGIÇ; "Son dönemde yaptığımız yatırımlarla; Pamukkale Turizm'in geleneksel, güvenli ve keyifli yolculuklarını, daha çok noktaya taşımaya yönelik önemli adımlar attık. 2016 yılının ilk çeyreğine kadar tamamlamayı planladığımız projemiz kapsamında, sürpriz güzergâhlar ile daha çok noktaya sefer düzenlemeye ve ülkemizin güzel insanlarını Pamukkale ile buluşturmaya devam edeceğiz. "Çanakkale Geçilmez, Geçmeye Değil Kalmaya Geliyoruz" sloganıyla Pamukkale kalitesini ve yılların tecrübesini Çanakkaleliler ile buluşturuyoruz "dedi. Geleceğe ve ülkemize olan inançla yatırımlarına devam ettiklerini belirten Mustafa ÖZDALGIÇ; "Pamukyol ve Teknobüs araçlardan oluşan filomuza 55 adet MAN Lion's Coach ve 20 adet NEOPLAN Tourliner EfficientLine otobüs daha ekledik ve yeni araç alımlarına devam edeceğiz." dedi. Pamukkale Turizm'in tamamen özmal olarak gerçekleştirdiği proje kapsamında, yapılan 30 milyon TL yatırım Pamukkale Turizm'in, bölgenin ulaşım, turizm ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak işlere imza atacağının göstergesi.

İç turizmin yoğun olduğu Bandırma, Erdek ve Karacabey'i de bir süre önce güzergâhlarına dâhil ederek ulaşım ağını genişletmeye devam eden, Pamukkale Turizm, Nisan ayında Biga'ya adım atmıştı. Bu ilk adım Çanakkale seferlerinin de öncüsü oldu. Aynı gün bir diğer önemli projeleri "Adım Adım Trakya" kapsamında Tekirdağ seferlerine de başladı. Pamukkale Turizm; çalışanlarının güler yüzlü davranışları, şaşırtan sunumları, 10 inç koltuk arkası ekranları, ücretsiz internet hizmeti, şube ve tesis altyapısı, geniş servis ağı, özel donanım ve hizmetler içeren Pamukyol ve Teknobüs araçlardan oluşan 500 araçlık filosu ile, yılı 10.470.000 yolcunun ulaşımını sağlayarak tamamlarken, Edremit, Akçay, Altınoluk'ta ekspres ve 2+1 Pamukyol seferlerini sıklaştırarak, Körfez Bölgesi seferlerini de ciddi sayıda arttırdı.

2015 yılı sonuna kadar 13 milyon yolcuyu sevdiklerine kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Mustafa ÖZDALGIÇ; "Sektörün deneyimli Bölge ve Birim Müdürlerimiz; şirket kültürümüzü benimseyen iş otaklarımız ve A'dan Z'ye tüm destek birimlerimizden oluşan Türkiye'nin en iyi ekibi ile PamukkaleTurizm'i ulaşımda "Referans Marka" yapma yolundaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor." dedi.


BİZE ULAŞIN