Çocukluğumuzun Ramazanları Çankırı’da Yaşatılıyor

Çocukluğumuzun Ramazanları Çankırı’da Yaşatılıyor
Toplumun farklı kesimlerini aynı sofra etrafında bir araya getiren Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, her akşam ayrı bir mahallede düzenlediği iftar sofralarında yüzlerce insanın hayır duasını alıyor.
Vatandaşların yoğun katılım sağladığı mahalle iftarlarında hazırlıklar, saatler öncesinden başlıyor. Belediyenin düzenlediği iftar sofraları, mis gibi kokan tarhana çorbası, yöresel yemekler, ezanın okunmasını bekleyen kalabalık, ezan okunması ile başlayan telaşlı bir sevinç içerisinde vatandaşlara adeta çocukluklarındaki Ramazan sevincini sunuyor. Kalabalığın eşlik ettiği bu bekleyiş, Çankırı’da Ramazan ruhunu yeniden yaşatıyor.
Ramazanın 5 gününde İhvan Sitesi ve Cumhuriyet İlkokulu çevresinde kurulan iftar sofrasına Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, TDED Çankırı Şube Başkanı Zeynep Dinç ile mahalle sakinleri katıldı.
Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde masaları dolaşarak konuklarını selamlayan Dinç, iftar sonrası yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.
Dinç, Belediyenin iftar sofrasına katılan yaşlılar, engelliler ve çocuklara da özel ilgi gösterdi.
BİZE ULAŞIN