İstanbul ile şehir rehberi

Dansa davet
Türkiye'de dans müziğinin en renkli isimlerinden Ramadan, farklı sahne enerjisiyle bu akşam Salon İKSV'ye konuk oluyor. Ramadan'ın yeni albümü Diskotek'in canlı olarak ilk defa dinlenebileceği konser saat 22.30'da başlıyor. Ramadan, Diskotek'in yanı sıra ilk albümü Hazır Mısın?'dan parçalara da yer verecek. Sıra dışı konserleriyle hayran kitlesini artıran Ramadan, canlı performansında tercih ettiği kıyafetleriyle de dikkat çekiyor.
KONSER
Tarih: Bugün Yer: Salon İKSV Saat: 22:30 Fiyat: 25 TL 20 TL (Öğrenci)

YARAT ICI PİYANİST İŞ SANAT'TA
ABD'li caz piyanisti Brad Mehldau, İş Sanat sahnesine konuk oluyor. Günümüzün en yaratıcı caz piyanistlerinden biri olarak kabul edilen Mehldau, eserlerinde rock, caz ve klasik müziği bir araya getiriyor. Bugün modern caz müziğin kabul görmüş isimleri arasında yer alan Mehldau'ya İş Sanat'taki konserinde bas gitarda Larry Grenadier, davul ve vurmalı çalgılarda ise Jeff Ballard eşlik ediyor.
KONSER
Tarih: 8 Mart Yer: İş Sanat / Beyoğlu Saat: 20:00 Fiyat: 20, 30, 35, 45 ve 50 TL


İKİ GRUP AYNI SAHNEDE
Seni Görmem İmkansız ve Britpop etkileri taşıyan Ricochet, 7 Mart akşamı Ghetto'da. Seni Görmem İmkansız'ın müziğine synthesizer kaynaklı davullar, sayıklamayı andıran vokaller eşlik ediyor. Richochet ise The Burning One albümünden şarkılar seslendiriyor.
KONSER
Tarih: 7 Mart Yer: Ghetto Saat: 21:30 Fiyat: 20-15 TL

RUTKAY AZİZ 'BERBERBAŞ I'ROL ÜNDE
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Türk opera literatürünün en sevilen yapıtlarından Midas'ın Kulakları'nı sahneliyor. Gürer Aykal yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Korosu'nun eşlik edeceği gecede, eserin konser versiyonu seslendirilecek. Yekta Kara'nın sahneye koyduğu konserde Rutkay Aziz 'Berberbaşı' rolüyle izleyenlerin karşısına çıkacak.
OPERA
Tarih: 8 Mart Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Saat: 20:00 Fiyat: 30, 50, 70 ve 100 TL

BİR TATİL HA YALİ KUR
Mika Tur'un 'En Güzel Tatil Hayalini Kur' yarışmasının ikinci ayağı 5 Mart'ta başlıyor. www.tatilbudur.com internet portalına girerek Facebook'ta paylaşılan hayaller birbiriyle yarışacak, takipçiler tarafından en çok oy alan kişi hayal ettiği yere gitmeye hak kazanacak. Geçen senenin birincisi Ayça Ayhan, Karayip Adaları'na gitmişti. Yarışma Mart sonunda sonuçlanacak.
YARIŞMA
Tarih: 5 Mart'ta başlıyor Yer: www.tatilbudur.com

Caz ve soul sevenlere
Garanti Caz Yeşili'nin konuğu bu kez Fransız şarkıcı ve söz yazarı Ben L'Oncle Soul. Yeni nesil caza ve soul müziğe farklı bir yorum getiren sanatçıya konserinde kalabalık orkestrası da eşlik edecek. Geçtiğimiz yıl NRJ Music Awards'ta en iyi çıkış yapan Fransız sanatçı adayları arasına girmeyi başaran sanatçı, Katy Perry ve White Stripes şarkılarına getirdiği farklı yorumlarla da dikkat çekiyor.
KONSER
Tarih: 8 Mart Yer: Babylon Saat: 21:30 Fiyat: 44 TL

BİZE ULAŞIN