Touch İstanbul ile şehir rehberi

Sahnede neler oluyor?
Şarkı yazarı ve besteci Shara Worden, teatral-rock projesi My Brightest Diamond ile Salon'da. Sahnede, Martha Graham ile Edith Piaf arasında gezinen Worden'ın müziği, kabare öğeleri içeren indie-rock olarak tanımlanıyor. Bugüne kadar üç albüm yayınlayan Worden, David Byrne ve Fatboy Slim'in hazırladığı Here Lies Love adlı konsept albüme katkı sağladı. OKX: A Tribute to OK Computer adlı albüm için Radiohead'in Lucky adlı parçasını yorumladı.

Kapana kısılanlar
Tiyatro tarihinde uzun süre sahnede kalmayı başaran, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiş, Londra St. Martin Tiyatrosu'nda 60. yılını kutlayan Fare Kapanı oyunu, bir kar fırtınası sırasında İngiltere'de bir dağ otelinde mahsur kalan yedi kişiden hangisinin katil olduğuna cevap arıyor. Gerilim türünden hoşlananların ilgiyle takip edeceği oyunda Ruhi Sarı, Bedia Ener Öztep, Gazanfer Ündüz, Merve Anlağan, Can Şıkyıldız, Özgür Özdural, Sibel Akdeniz ve Deniz Şen rol alıyor.

Farklı coğrafyalardan farklı çalışmalar
Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları sürüyor. Etkinlikler kapsamında 'La La La İnsan Adımları: Boijmans Van Beuningen Müzesi Koleksiyonu'ndan Bir Seçki' başlıklı sergi İstanbul Modern'de mayısa kadar sürecek. Sergide, 53 farklı çalışma var.
BİZE ULAŞIN