a Haber'de hareket var!

Gece programı yapmak ayrı bir hüner istiyor. Çünkü zaten gün içinde yorulan, kafasını izlediği programla dağıtmak, uyumadan önce belki moral bulmak isteyen izleyici var, ekran karşısında.
Hem esprili, hem renkli hem de farklı olmalı programı yapan kişi. İyi bir gece program yapmanın sırrı, 'one man show' denilen durumu iyi kotarmaktan geçiyor. Çünkü gece vakti, insanları ekranda tutmanın sırrı, oraya en ünlü konuğu almak değil, en vasat konukla bile ekran başındakini eğlendirmek.
Cem Ceminay radyonun doğası gereği, 'one man show' halini dinleyiciyle yakalamış bir isim. Şimdi a Haber ekranlarında, izleyici karşısında şansını deneyecek. Pazartesi gecesi 00.00'da başlayacak programda Ceminay "Günaydın canım Türkiyem," yerine "Uykusuz Her Gece" diyecek.
Cem Ceminay'la a haber ekranlarında başlayacak programını konuştum. Ceminay "Ben kendi kişiliğimi, farklı olaylar ve esprilerle bütünleştireceğim. Bu bir haber kanalının late night talk şovu gibi olacak. Ünlü konukları ağırlamaya çalışacağız. İlginç konuklarla, ilginç konular olacak. İzleyicilerin sosyal medya üzerinden gönderdiği mesajlara bol bol yer vereceğiz. Canlı orkestralar olacak programda," diyor.
Bir partnerle yapılan programları sevmediğinin altını çizen Ceminay siyasete hiç girmeyeceğini söylüyor "Partnerlerle program yapamıyorum, olmuyor. Partnerim, gelen konuklar, izleyiciler olacak. Magazinel olaylara girmeyeceğiz, güncel yaşamın getirdiği, hayatın içinden konular olacak. Uykusuz her gece derken, siyasi polemiklerle uykusu kaçan insanların olduğu bir program olmasını istemiyoruz. Uykudan uzak duran, gece çalışan, uykusu kaçanları eğlendirecek bir program olsun istiyoruz. Benim mizahi yapım ve espri anlayışım bu programı renk katacaktır."
Sonuçta a Haber, sıcak gelişmelerde anında refleks gösterebilen nadir haber kanallarından biri. "Diyelim ki, gecenin bir vakti tam da sizin program sırasında flaş bir gelişme yaşandı, ne yapacaksınız?" diye soruyorum, Ceminay özgüvenli, "Flaş haber gelirse onu gereken ciddiyetle sunarım," diyor.
Radyo ve televizyonun birbirinden çok farklı dinamikleri olduğunu kabul eden Ceminay "Ben rahat bir adamım. Ekibim de rahat olursa, gelen konuklar da rahat olursa sorun yok, mütevazıyız ama iddialıyız.
Böyle programlarda ilk başlarda Ajda Pekkan'lar, Hülya Avşar'lar gelir, sonra konuk bulunamaz, ben eş dosta bağımlı, konuk odaklı bir program yapmayacağım," diyor. "Beni Ajda Pekkan ya da Hülya Avşar var diye seyretmesinler," diyen Ceminay'a bol reytingli, uykusuz geceler diliyorum...

Şirin Sever Jurnal'leyecek!
SABAH Günaydın Eki Genel Yayın Yönetmeni Şirin Sever, a Haber'de hafta içi hergün yayınlanacak bir programa başlıyor. Saat 20.00'de ekrana gelecek programda, güncel, kültür-sanat ve siyaset alanından konuklar yer alacak. Programın gidişatı gündeme bağlı. Günde iki konuk ağırlamayı planlayan Sever, gazete ve televizyon arasında bir hayli yorulacağa benziyor. Programın ismi Jurnal. Şirin Sever'in gazetecilik ve röportajcılık tecrübesini burada da konuşturacağı ve a Haber'e renk katacağı kesin...

BİZE ULAŞIN