Hangisini giymeli hangisini atmalı!

Kadınların ayakkabılarına bakarak erkekleri değerlendirdiğini biliyor muydunuz? Karizmayı çizdirmemek, doğru yerde doğru ayakkabıyı giymek isteyen erkekler, bu rehbere bir göz atsa iyi olur

Dost başa, düşman ayağa bakar derler ama modern zamanlarda durum biraz farklı. Artık ayakkabılar karşınızdakini tanımanın, onun yaşam tarzını kavramanın en kolay yollarından biri. Eğer ilk kez tanıştığınız insanlar, özellikle kadınlar üzerinde iyi bir intiba bırakmak isteyen erkekler için bir rehber hazırladık.

CONVERSE

Hemen hemen her gencin bir çift Converse'e sahip olduğunu söylesek abartmış olmayız. Gençler için bir tür üniformadır bu ayakkabılar. Fakat gençlik yıllarını geride bırakanlara daha fazla 'artı puan' kazandırırlar. 70 yaşında hâlâ Converse giyiyorsanız 'iş bitmemiş' demektir!

ESPADRİL

Tam bir tatil ayakkabısı. Son yıllarda yaz aylarında düzenlenen müzik festivallerinin de olmazsa olmazlarından. Kadınları ne heyecanlandırır ne de sizden soğutur. Karar sizin.

ÇÖL BOTLARI
Çöl botları kadınlara çekici gelen ayakkabılardan biri. Bu botlar sizi bir şekilde 'sevimli' gösteriyor. Bu da kadınlar üzerindeki etkinizi artırıyor. Üstelik tabanlarından dolayı rahatlar da. Ayakkabılarınıza doğru bakmazsanız, kendinizi spor ayakkabı giydiğinize bile inandırabilirsiniz.

FLIP-FLOP

Yaz aylarında şortun altına giyerseniz sorun yok. Fakat uzun pantolonların altına giyerseniz şansınıza küsün!

MOKASEN AYAKKABILAR

Siyah, deri bir mokasen ayakkabı iş hayatınız için uygun olabilir. Ama kırmızısı asla! Açık mavi ya da taba rengi, süet ayakkabıların yeri ise farklı; şansınızı biraz zorlayabilirler.

EL YAPIMI AYAKKABILAR

Ayakkabılarınızın orta halli bir arabayla aynı değerde olduğunu sadece siz bilirseniz daha iyi olur. Bu ayakkabıları ailenizden kalan bir mücevher gibi soğukkanlılıkla giymenizde fayda var.

SPOR AYAKKABILAR

Nike Air ve Adidas ayakkabılar bu türün en popülerleri arasında. Dolabınızda saklamak yerine her fırsatta giyinin. Size hiç beklemediğiniz anda iltifatlar getireceğine de emin olabilirsiniz.

YÜRÜYÜŞ BOTLARI
Şehir dışında yürüyüşe çıkıyorsanız yürüyüş botlarından daha iyisini bulamazsınız. Üstelik sizi becerikli ve çevik gösterirler.

LASTİK ÇİZME

Balık tutmak ya da avlanmak dışında bir aktivite için, özellikle şehir içinde lastik çizme giyiyorsanız sarsılın ve kendinize gelin.

BIRKENSTOCK

Tamam, Birkenstock sandaletler çok rahat olabilir fakat aynı oranda şık olduklarını söylemek çok zor. Eğer bu sandaletlerinizden vazgeçmek istemiyorsanız size bir tavsiyemiz var: Sizinle hiçbir şekilde bağlantısı olmayan üç kadına sandaletleriniz hakkında ne düşündüklerini sorun. Cevaplar bizi değil sizi şaşırtacak!

BİZE ULAŞIN