DVD ekranı

ThIs Must be the Place Where Do We Go Now / Peki Şimdi Nereye? MoonrIse KIngdom Olma k İstedi ğim Yer
TIglon
Film: *** Ekstralar: *** IMDB notu: 6,7

IL Divo ile aramıza katılan Napolili Paolo Sorrentino'dan beklenmedik bir film olarak gelmişti bu. Dublin'de oturan 'mütekait' rock yıldızı Cheyenne, bezginlikle boğuşurken 30 yıldır görmediği babasının ölmekte olduğu haberi gelir. Yetişemez, ama babasını Auschwitz'te ezen adam da ABD'dedir. Onu bulmak üzere başlattığı seyahat, bir iç seyahate de dönüşür. Sean Penn her zamanki gibi, mükemmel.

Where Do We Go Now / Peki Şimdi
TIglon
Film: **** Ekstralar: *** IMDB notu: 7,1
Suriye, Gazze ve başka yerlerde kanla gözyaşından başka bir şey görmeyip de umudunu kaybedenler için... Her filminde teknik ustalığını tutkusuyla birleştirmesini bilen Lübnanlı yönetmen Nadine Labaki, sizi bir ırak köye götürüyor. Müslüman- Hıristiyan karması bu köyde, erkeklerin birbirini yemesinden bıkan kadınlar birleşerek, iç barışın sağlanması için her şeyi dener. Unutulan insanlık halini hatırlatan harika bir film.

MoonrIse KIngdom Assanat
Film: **** Ekstralar: **** IMDB notu: 8
Her zaman dikkatle izlenmesi gereken bir yönetmen Wes Anderson. Çok fazla film yapmadan bize düşsel coğrafyaları, kuşaklar arası sürtüşmeleri, derin hüsranları anlatıp duruyor. Bu filmini artık ilk başyapıtı saymak gerekir. İki ergen âşık kasabadan kayboluyor ve herkes onları bulacağız diye seferber ve alt üst oluyor. Su gibi akan bir hikaye. Oyuncuları saymıyoruz bile.

BİZE ULAŞIN