Yardımsever pati sabunlar

Cumartesi 25.05.2013
ABONE OL
Pek çok kozmetik markası doğa dostu gibi görünse de, hayvanlar üzerinde deney yapmaya devam ediyor. Ancak bu zulme tamamen karşı duran markalar da yok değil. Hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen kozmetik deneylerinin yasaklanması için kampanyalar düzenleyen kozmetik markası Lush, bu uygulamanın Avrupa'da yasaklanmasını sağlayan öncü firmalar arasında yer alıyor. Lush'ın Türkiye'de de sokak hayvanları yararına imza attığı projeler var. Markanın şu sıralar gündemde olan Pati sabun kampanyasıyla; HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ve APAC (Active People for Animal Care) aracılığıyla ormanlara terk edilen hayvanların bakımı için mama yardımı ve ilaç temini yapılıyor. Pati sabunlar, 12 TL'ye, Lush mağazalarından, lushturkey.com ve haytapshop. com adreslerinden satın alınabiliyor. Satışından elde edilen tüm gelirin bağışlandığı sabun; kanola, hindistan ceviz, sandal ağacı, bergamot ve neroli yağlarından oluşan içeriğiyle, hem insan hem de evcil hayvanlar için kullanılabiliyor.

BİR SABUNA BİR KİLO MAMA
Kampanya boyunca firma çalışanları, kamuoyunu bilinçlendirmek için broşürler dağıtıyor, mağaza önlerinde sahipsiz hayvanları sahiplenen hayvanseverlerin davet edildiği partiler düzenliyor. Diğer yandan geçtiğimiz haftalarda Kanyon'da gerçekleşen bir etkinlik çok ses getirdi. Üç gün süreyle Kanyon Cam Oda'da satışa sunulan 400 adet Lush Pati sabundan elde edilen gelir, APAC derneğine bağışlandı. Gül Ağış, Sedef Zaim, Serenay Sarıkaya ve Tuba Ünsal gibi ünlü isimler satın aldıkları sabunlarla projeye destek verdiler. Hayvansever Kanyon ziyaretçileri de kampanyaya destek olurken, Kanyon da satılan her sabun için Bolluca Hayvan Barınağı'na bir kilo mama bağışında bulundu. Kampanya yazın düzenlenecek olan pet festivallerinde de yer alacak.

KISA... KISA...
Acil yuva aranıyor

Sekiz aylık, kısırlaştırılmış ve evden atılmış çok sevecen kediciğe acil yuva aranıyor. Bilgi için tel: (0555) 347 70 03

Sevimli yavrular
Bir petshop'a bırakılan bu sevimli yavrulara acil yuva aranıyor. Onları sahiplenmek isterseniz (0535) 673 8291 numaralı telefonu arayın.

Uysal ve sadık
Çok uysal ve insanları seven bir köpek. İki yaşlarında, erkek, tüm aşı ve parazit tedavileri tam, tuvalet eğitimi olan çok iyi bir dost. Acil olarak yuva aranıyor. Bilgi için: duygubek@yahoo.com