Sinemadan al haberi

  • Cumartesi Sabah
  • Cuma 05.04.2014
EASTWOOD ÇEKER BİZ İZLERİZ: Clint Eastwood'un son yıllarda çektiği her film belli bir ortalamanın üzerinde. Bunun için belki de en merak edilen yönetmenlerden biri. Son olarak American Sniper adlı bir filmin çekimleri için uğraşıyor. Bradley Cooper ile Sienna Miller başrolde olacak. Nasıl bir film olacak, merakla bekliyoruz.
MAVİ DALGA DÜNYA TURUNDA: Kısa bir süre önce vizyona giren, Antalya Film Festivali'nde ödüller alan ve Berlin Film Festivali'nde gösterilen Zeynep Dadak ve Merve Kayan imzalı Mavi Dalga festival yolculuğuna devam ediyor. Film Uruguay'daki 32. Montevideo Uluslararası Film Festivali ve ABD'deki 57. San Francisco Uluslararası Film Festivali'ne katılacak. Sonra da Güney Kore'deki 15. Jeonju Film Festivali'nde Uluslararası Yarışma bölümünde yarışacak.
HAFIZA GİBİ SİTE: Şu an Türk filmlerinin künyeleriyle ilgili en önemli ve doğru kaynak Agah Özgüç'ün Ansiklopedik Türk Filmleri Sözlüğü kitabı. Yakında bu eserin de bir kardeşi olacak. Bilim ve Sanat Vakfı sinemamızla ilgili pek çok verinin bulunacağı bir veritabanı sitesi hazırlıyor. www.tsa.org.tr adresli site çok yakında açılacak.
BİZE ULAŞIN