Modanın yeni popüler kızı Paris Jackson

Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü müzisyenlerinden Michael Jackson’ın kızı Paris Jackson, moda dünyasında emin adımlarla ilerliyor. Paris Erkek Moda Haftası’nda gövde gösterisi yapan, Chanel için özel bir çekim gerçekleştiren Paris, “Modellik hep hayatımda olacak” diyor

Modanın yeni popüler kızı Paris Jackson
Bembeyaz tenli, masmavi gözlü ve platin sarısı saçlı bir kız Paris Jackson... Ve o kendisini siyahi olarak tanımlıyor... Müzik dünyasının gelmiş geçmiş en ünlü, en ikonik, en ilham verici isimlerinden birinin kızı... 1998 yılında Beverly Hills'te dünyaya gelen Paris, her bir üyesi birbirinden ünlü olan Jackson ailesinin bir ferdi ve 11 yaşında kaybettiği babası Michael Jackson'a çok bağlı... 1.75'lik boyu ve farklı yüz hatları onun zaten moda dünyası tarafından keşfedilmesini sağlamaya yetecek türden... Ancak tabii ki babasının Michael Jackson olması ona belki de yaşıtı milyonlarca genç kızın hayal edemeyeceği kapıların açılmasına olanak sağlıyor. Geçtiğimiz hafta Paris Erkek Moda Haftası'nda Christan Dior'un koleksiyonunu izleyen, geçtiğimiz günlerde Chanel için özel bir çekim gerçekleştiren hatta markanın yeni yüzü olduğu söylenen Paris Jackson artık moda dünyasının yeni ilham perisi... Onda modanın ilham alacağı her şey mevcut... Büyüleyici bir genetik miras, doğal bir güzellik ve asi bir ruh... Kendisini masal kahramını Peter Pan'a benzeten Michael Jackson'ın kızını hikayedeki küçük peri kızına gönderme yaparak 'Tinkerbell'im' diye sevmesi çok da acayip değil... Zaten Paris'in gerçekten de bu küçük peri kızını andırmadığını düşünmek imkansız. 2009 yılında yani babasının cenaze töreninde milyonlara "Sadece babamın dünyanın en iyi babası olduğunu ve onu çok sevdiğimi söylemek istiyorum" diye ağlayarak seslenen Paris Jackson o gün bugündür medyanın gündeminde. 2012 yılında People dergisinin geleneksel Dünyanın En Güzel İnsanları listesinde yer alması onun için de şöhretin kapılarının aralanmasının yakın olduğunun işaretiydi. Yaklaşık bir yıldır baterist Michael Snoddy ile beraber olan 18 yaşındaki Paris, kardeşleriyle birlikte yaklaşık 1milyar dolarlık bir servetin de sahibi... Tabii bu yılın başından beri birçok iddialı etkinlikte boy göstermesi ve dünya devi moda markalarıyla yakınlaşması da moda dünyasında önümüzdeki yıllarda Paris Jackson'ı sık sık göreceğimizin bir işareti. Tabii her şey o kadar da ışıltılı değil. Paris, şimdiye kadar birkaç kez intihar girişiminde bulundu ve rehabilitasyon merkezinde tedavi gördü. Kısa süre önce Rolling Stones dergisinde yayınlanan röportajında Paris şöyle diyor: "İntihar ettiğim zaman kendimi çirkin, kıymetsiz, değersiz ve yaşamaya değmeyecek biri olarak görüyordum. Kendime olan güvenim çok yüksek değil. Kendimi ve fiziğimi beğenmiyorum. Belki de sırf bu yüzden moda dünyasının içinde olmak, poz vermek, modellik yapmak, mankenlik bana iyi geliyor. Çünkü profesyonellerin elinde olabildiğim en güzel halde olacağımı bilmek bana güven veriyor. Tamamen egoist bir nedenle her zaman modanın içinde olacağım."

BABASINA ÇOK YAKIN
Michael Jackson'ın üç çocuğu içinde karakter ve ruh bakımından kendisine en yakın olanın Paris olduğu söyleniyor. Paris de röportajlarında babasıyla farklı bir bağı olduğunu ve hala onu her zaman yanında hissettiğini söylüyor: "Bana patates yemeği yapmayı babam öğretti. Onunla oyunlar oynardık. Bize şarkılar söylerdi. Dünyayı beraber dolaştık. Bizimle kitap okur, bize fikirler verir, saatlerce bizimle sohbet ederdi. En zor zamanlarında bizim yanımızda ağlar, bize sığınırdı. Babamla ilişkim tarif edilemez." Belki de bu yüzden Michael Jackson'ın ölürken bileğinde olan bilezik, "Aynı babam gibi kokuyor" diyen Paris'in bileğinde. Ve o yüzden de vücudundaki 50 dövmeden dokuzu babasına ithaf edilmiş. Bu dövmelerden birinde de Tinkerbell'e gönderme yapılarak "Peri tozu" yazdığını da es geçmeyelim.


Paris Jackson, Paris Erkek Moda Haftası'nda Givenchy defilesini ön sırada izledi.


Genç kızın vücudunda babasına ithaf ettiği 9 dövme bulunuyor.


ŞÖHRET AVCISI CHANEL
Modanın deha isimlerinden Karl Lagerfeld, yıllardır Coco Chanel'in tarzından ilham alarak koleksiyon hazırladığı Chanel modaevini popüler tutmak için şöhretli isimlerin çocuklarından yararlanıyor. Böylece genç jenerasyonla sıkı bir bağ kuruyor. Vanessa Paradis ve Johnny Depp'in kızları Lilly-Rose Depp, Kate Moss'un kızkardeşi Lottie Moss bu isimlerden bazıları... Paris Jackson da şöhretli ailesi, şöhretli arkadaşları, yakışıklı ve popüler sevgilisi ile markanın ilgisini çekmeyecek gibi değildi.


Paris Jackson, Chanel için geçtiğimiz günlerde Paris'te özel bir çekim gerçekleştirdi.


Paris Jackson, babasının cenaze töreninde yaptığı konuşmayla çok konuşulmuştu.


ACIKLI BİR ÇOCUKLUK
Babasının ölümünden sonra zor günler yaşadığını anlatan Paris Jackson, "Zaman iyileştirir denir. İyileştirmez. Alışırsınız sadece. Benim için en kıymetli insanı kaybettim. Daha kötü bir şey olamaz. Bu yüzden devam ediyorum yaşamaya" diyor. Büyükannesinin yanında yetişen, uzun süre evde eğitim aldıktan sonra özel bir lisede okumaya başlayan Paris, o günleri çok zor atlattığını söylüyor. "Hep benden büyük ve sorunlu arkadaşlarım oldu. Uyuşturucu ve alkol hayatımın bir parçasıydı. Bunda 14 yaşında benden büyük ve hiç tanımadığım biri tarafından tacize uğramam da etkili oldu. Son bir yıldır daha iyiyim. Bağımlılıklarımdan kurtuldum. Eğitimimi tamamladım" diyor.
BİZE ULAŞIN