First Lady üç ayda 200 bin dolar harcadı

ABD Başkanı’nın eşi olmak ve giyim tarzıyla ülkeyi temsil etmek çok da kolay bir iş değil. Melania Trump, üç aydır etkin olarak katıldığı davet ve seyahatlerde yaklaşık 200 bin dolar harcadı. Tabii ki bu faturaya mücevherler, günlük kıyafetleri dahil değil...

First Lady üç ayda 200 bin dolar harcadı
ABD'nin 45'inci başkanı Donald Trump'ın ocak ayı sonunda yemin ederek göreve başlamasıyla moda arenası iddialı bir isim kazanmış oldu. Eski manken yeni First Lady Melania Trump, katıldığı her etkinlikte şık ve iddialı giyim tarzıyla Trump'ın en azılı karşıtlarını bile kendisine hayran bırakmayı başardı. First Lady, hem de bunu ABD moda arenasının pek çok iddialı ismini kendisini veto etmesine rağmen başardı. Yemin töreninde giydiği özel dikim kaşmir bebek mavisi Ralph Lauren tasarımı ceketiyle ilk andan gönülleri çalan, 25 karatlık tek taşıyla hemcinslerini kıskandıran Melania Trump'ın Vatikan ziyaretiyse tüm modaseverlerin gözlerinin kendisine dönmesini sağladı. Omuzlarının üzerine attığı 52 bin dolarlık üç boyutlu çiçeklerle bezeli Dolce&Gabbana ceketi, kendisini moda konusunda en ciddiye almayanları bile hafifçe sarstı. Yemin töreninden sonra birkaç hafta ortalarda görünmeyen, şubat ayı ortalarından bu yana da eşiyle resmi davetlere katılan Melania Trump yaklaşık üç aydır kameralar önünde... Katıldığı etkinlikleri ve tabii ki kıyafetlerini Instagram'da flotus ismiyle paylaşan ve 600 binin üzerinde takipçisi olan First Lady'nin katıldığı her davet için eşinin banka hesabından harcadığı tutar yaklaşık 10 bin dolar. Tabii ki bu tutarın içinde mücevher ve saatler yok... Biz de Melania Trump'ın dolap maliyetini araştırdık. Ortaya 198 bin dolarlık dev bir bilanço çıktı. Yani Trump yaklaşık üç aydır aktif bir şekilde katıldığı etkinlikler için 200 bin dolardan fazla para harcadı.

15 bin dolar ayakkabılara gitti
Ayakkabı konusunda Manolo Blahnik, Christian Louboutin ve Dolce&Gabbana tercih eden Melania Trump, ayakkabılara üç ayda 15 bin dolar harcadı.
Trump bir kez çantayla görüntülendi. First Lady'nin İtalya'da elinde tuttuğu Dolce&Gabbana clutch bin 700 dolar değerindeydi.
Mart ayından itibaren eşiyle daha sıcak noktaları ziyaret etmeye başlayan Trump'ın üzerinde ne yazık ki yemin törenindeki gibi şık paltoları çok fazla göremedik. Ancak 51 bin dolarlık Dolce&Gabbana ceketi görkemi ve fiyat etiketiyle çok konuşuldu.
First Lady elbiseleri için toplamda 61 bin 800 dolar harcadı.
Trump'ın pantolon-ceket takımları içinse 13 bin 400 dolar harcandı.
Etek-ceket takımlara 36 bin dolar harcadı.
BİZE ULAŞIN