Eylülde gel

Şehrin müzikli mekanları yeni sezon programlarını açıkladı. İşte şehre dönüş depresyonuna ilaç gibi gelecek sekiz konser

Eylülde gel
Yaz hiç bitmeyecek gibi baslıyor, göz açıp kapatıncaya kadar geçiyor. Eylülde sehre dönmenin bünyede yarattıgı bunalımı asmak için müzige sıgınmaktan daha güzel bir yöntem olabilir mi? Üstelik Zorlu PSM, Salon, Garaj ve Babylon gibi sehrin popüler müzikli mekanları yeni sezon konserlerini açıklamısken... Iste eylül ayı ajandanıza not alabileceginiz sekiz güzel performans.

EN PARTİCİ
Güneşin ilk ışıklarını görene kadar dans ettiğinizi hayal edin. Alman synthpop prodüktörü Marius Lauber'in solo projesi Roosevelt'in müziği işte böyle bir gece vaat ediyor. Indie pop'u tekno ile buluşturan Roosevelt, 22 Eylül'de Salon'da

EN ZARİF
İki yıldır turnede olan ve Primavera Sound, Latitude gibi ünlü festivallerde çıkan Kiasmos, yeni albümünü yayınlamaya bir ay kala İstanbul'a geliyor. İzlandalı müzisyen ve prodüktör Olafur Arnalds ile Janus Rasmussen'den oluşan Kiasmos, Salon'un yeni projesinin ilk konuğu. İkili, Gezgin Salon projesi kapsamında 10 Eylül'de Beykoz Kundura'da konser verecek. Kiasmos, piyano, synthesizer ile minimal techno'yu bir araya getiren zarif sound'u ile dikkat çekiyor.

EN DERİN
Belki atalarının kök saldığı ülkesinde adını duyan yok ama o, dünya çapında efsane bir müzisyen olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 70'lerde Idi Amin rejiminden kaçıp Londra'ya yerleşen Ugandalı bir ailenin oğlu olan Michael Kiwanuka, soul müziğin günümüzdeki en güçlü isimlerinden. Kiwanuka'nın konseri 27 Eylül'de Zorlu PSM'de.

EN MUTLU
Garajistanbul bu yıl müzik ve popüler kültür platformu Play Tuşu ile işbirliğine gidip Garaj'a dönüştü. Garaj'ın ilk konuğu indie pop müzisyeni Jens Lekman. İsveçli Lekman, 8 ve 9 Eylül'de Garaj'ı, disco müzikten ilham alan son albümü Life Will See You Now ile ziyaret edecek. Mutluluk içimizde deyip biz de konserde yerimizi alacağız.

EN EĞLENCELİ
Punk rock, new wave ve bossa nova aynı potada eriyor ve ortaya Nouvelle Vague müziği çıkıyor. Ülkemize sık sık gelen ve her konseri dolu dolu geçen grup 21 ve 22 Eylül'de Babylon'da olacak. Bugüne kadar Joy Division'dan Depeche Mode'a birçok kült grubun şarkılarını cover'layan grup bakalım repertuvarına başka hangi şarkıları eklemiş?

EN ROMANTİK
Şarkılarını uğurlu kalemiyle yazan, edebiyat aşığı bir müzisyen Tom Odell. 2012 tarihli Another Love şarkısı ile hayatımıza girmişti. İflah olmaz bir romantik olduğunu kanıtlayan şarkılarıyla 23 Eylül akşamı Zorlu PSM'de olacak.

EN TEKNOLOJİK
Önce elektronik müzik ve çağdaş kompozisyon eğitimi alan, ardından bilgi mimarisi ve data analizi okuyan Zoe Keating, bu teknolojileri bestelerinde kullanmasıyla tanınıyor. Kanadalı çellist ve besteci Zoe Keating, bale, tiyatro, sinema ve televizyon dizileri için hazırladığı bestelerle de tanınıyor. Keating'in tek kişilik, orkestra gücündeki performansını 27 Eylül'de Salon'da izleyebilirsiniz.

EN POPÜLER
Bekar bir annenin hayattaki mücadelesini anlattığı, Clean Bandit ve Sean Paul'le ortak çalışması Rockabye ile listelerin ilk sıralarına yükselen Anne-Marie, ilk kez Türkiye'ye geliyor. 26 yaşındaki şarkıcı 9 Eylül cumartesi günü Kilyos'ta gerçekleşecek Babylon Soundgarden festivalinde sahneye çıkacak. Pop müziğin yükselen ismi, Drew Barrymore ve Khloe Kardashian'la benzerliği ile dikkat çekiyor.

BİZE ULAŞIN